Teknoloji

Microsoft Yeni ve Modern Windows İşletim Sistemlerinde İpuçlarını Veriyor

Microsoft hala resmi olarak söylentilere dayanan Windows Lite işletim sisteminin varlığını doğrulamamıştır, ancak yazılım devi bugün Windows’un geleceği hakkında bazı büyük ipuçları bırakmaktadır.

Microsoft’un Yeni Aygıt Türleri

Microsoft’un tüketici ve cihaz satışlarından sorumlu genel başkan yardımcısı olan Nick Parker, şirketin modern bir işletim sistemi konusundaki vizyonunu detaylandırmak için bugün Computex’te sahneye çıktı. Parker, çift ekranlı ve Chromebook benzeri aygıtlar için söylentili hafif bir Windows sürümü olan Windows Lite’ı açıklamadı, ancak Microsoft’un yeni aygıt türleri için nasıl hazırlandığını ortaya çıkardı.

Microsoft İşletim Sistemi

Bu yeni aygıtlar, Microsoft’un “güncel işletim sistemi” olarak adlandırdığı ve kesintisiz güncelleştirmeler gibi bir dizi “etkinleştirici” içeren bir yazılım gerektirecektir. Yıllar geçtikçe Windows Güncelleştirmeleri’nin geliştirilmesine ilişkin çeşitli vaatler gördük, ancak Microsoft şimdi “modern işletim sistemi güncellemelerinin görünmeden arka planda yapıldığı; güncelleme deneyimi belirleyici, güvenilir ve hiçbir kesinti olmadan anında gerçekleşir! ”Arka planda hiçbir kesinti ve arka plan yapılmaması, bugün Windows 10’da mevcut olan Windows Update deneyiminden çok farklı ve Chrome OS benzeri bir ses gibi geliyor.

Bu “modern işletim sistemi”, Microsoft’a göre varsayılan olarak güvenlidir, yani durum işletim sisteminden ayrılır ve hesaplama, bugünden daha fazla bulut destekli olan sesler “uygulamalardan ayrılmış” demektir. Microsoft ayrıca bu modern işletim sisteminin 5G bağlantısıyla çalışmasını ve kalem, ses, dokunma ve hatta bakış gibi çeşitli girdiler içermesini istiyor.

Belki de Microsoft’un Computex blog gönderisinin en çok açıklayan kısmı, bu “modern işletim sistemini” tanımlayan tüm paragrafın Windows’tan hiç bahsetmediğidir. Parker, “Bu sağlayıcılar ve kepçeler, Modern bir İşletim Sistemi için vizyonumuzun altını çiziyor, PC ekosisteminin evrimi için temel unsurlar sağlayacak ve ortakların yarının daha insan merkezli deneyimlerini sunmalarını sağlayacak” dedi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı