Teknoloji

Microsoft’tan Kasım Güncellemesi

Microsoft 10, son kurulumu onaylanan güncellemesini Kasım’da duyuracak.
Windows Insider Program ekibinden Brandon LeBlanc’in akşam günlükleri olarak kaleme alınan blog yazısında Microsoft 10’un merakla beklenen Kasım 2019 güncellemesi için hazır olduğunu belirtti. Şirket ilk olarak 1909 versiyonu olarak bildiğimiz güncellemenin ve 18363.418 yapısının insider olmayanlara blog yazısıyla gönderdiğini açıkça ve tüm dürüstlüğüyle belirtti.
Bildiğimiz üzere Fast Ring 20H1’ın önizlemeleri bir süredir test aşamasında ve ilkbahara doğru kullanıma hazır olması bekleniyor. Doğal olarak da, 1909 versiyonunu test eden Slow Ring’in, 20H1’e taşınacağı belirtiliyor. Diğer bir deyişle Windows 10’un Kasım güncellemesine bağlı kalmak istemiyorsanız, “yayın önizleme” halkasına geçebileceksiniz.

Blog yazısındaki hepimizin içine su serpen haber ise yenilenen modelde daha öncekilerde görmediğimiz şeffaflık seviyesi. Microsoft bu derlemenin “son derleme” olduğunu asla onaylamamış, hatta bu insider olmayanların iddialarını da söndürmüştü.


Microsoft alışık olmadığımız transparanlık tipi ve not edilmeye değer yapı numarasıyla ürün farklılığını gözler önüne seriyor. Bu nedenle “Windows Insider Testi” ve daha özel olarak “Sürüm Önizleme Halkası” da mevcut.
Bununla beraber Kasım 2019 güncellemesi, Mayıs 2019 güncellemesiyle aynı yapı revizyon numarasına sahip olacak. Yani 18362.418 yapı revizyon numarasından 18363.418 numarasına geçiş yapmış olacaksınız. Her iki sürümde de aynı toplu güncellemeler mevcut fakat 1909 sürümünü kurmak için bir ek paket bulunuyor. Toplu güncellemelerde genelde yaşanılan hataların bu sürümde olmadığının şirket özellikle altını çiziyor.
Bu ek paketle yeni gelen özellikleri de etkinleştirmiş olacaksınız.Yeni paket özelliklerinde güvenlik ekstra önemli tutulmuş durumda. Kullanıcıların şüphelerinin aksine güvenlik iyileştirmeleri hiç olmadığı kadar iyi durumda. Ayrıca eski sürümde kalmanın pek de mümkün olmayacağı aldığımız bilgiler arasında.
Microsoft 10, henüz Kasım 2019 güncellemesini ne zaman yayınlayacağını söylemedi fakat biz çok yakın bir zamanda çıkmasını bekliyoruz. Eğer siz de Slow Ring üzerindeyseniz ve 20H1’e geçmek istemiyorsanız “yayın önizleme halkası’na” geçmek isteyeceğinize eminiz.
Güncelleme: Neowin’e verilen isimsiz kaynaktan alınan bilgilere göre “Kasım güncellemesi istenildiği taktirde tüm Microsoft çalışanları tarafından kullanılmaya hazır durumdadır ve 17 Ekim’den itibaren Kasım ayı ortalarına kadar tüm çalışanlar tarafından aşamalı olarak kullanılmaya başlayacaktır.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı