Teknoloji

Microsoft’un 63.2 GB Boyutunda Kaynak Koduna Bir Hacker Yaptığı Çalışmalarla Ulaşmayı Başardı!

Bir Hacker tarafından yapılan çalışmalar sonrasında Microsoft’un en özel dosyalarından biri olarak ifade edilen 63.2 GB büyüklüğündeki kaynak kodlarına ulaştığı öğrenildi. Bu kaynak kodları sonrasında çaldığı iddia edilenler arasında yer alıyor. Bu hırsızlık hikayesinin çok konuşulmasının ardından şirket uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda doğrulandığı öğrenildi.

Bazı kullanıcılar sıradan internet kullanıcılarının bilgilerine ulaşmak yerine büyük şirketleri kendilerine hedef olarak seçiyorlar. Bu süreçte gerçekleştirilen saldırılar büyük zararlara neden olabileceği için gündemde de çok konuşuluyor. Microsoft günümüzde milyonlarca insana aktif olarak hizmet vermeye devam ediyor. Bununla birlikte dev teknoloji şirketleri arasında olmasından dolayı durum sanıldığından çok daha ciddi bir hal alıyor.

Microsoft bir Hacker’in hedefi haline geldi. Aynı kişinin daha önce Endonezyalı bir teknoloji şirketi olarak tanınan Tokopedia’nın da dosyalarını ele geçirmişti. Bunun üzerine Microsoft’un GitHub üzerinde yer alan ve özel dosyalarından birisi olduğu ifade edilen 63.5 GB büyüklüğünde olan kaynak kodlarına sızmayı başardığı belirtildi.

Kullanıcılar İçin Bir Tehdit Oluşturmadığı Açıklandı

Şirket tarafından durumun doğrulanmasının ardından bir açıklama yapıldı. Çalınan verilerin kullanıcıları tehdit etmediği özellikle belirtildi. Ancak ele geçirilen verilerin şirket tarafından gizli tutulduğu ve son derece önemli olduğu da gelen bilgiler arasında yer alıyor. Şirketin GitHub üzerinde bulunan dosyaları genellikle gizli olarak tutuluyor ancak zaman zaman bazı dosyalar halka açık olarak yayınlanabiliyor. Hacker çok büyük bir veri elde etmesine rağmen aslında elinde kayda değer bir verinin de olmaması nedeniyle bir tehlike arz etmiyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı