Teknoloji

Microsoft’un ‘’Your Phone’’ Uygulamasıyla Android’ler ve Windows PC’ler Bağlantı Kurabilecek

iPhone kullanıcılarının Apple ekosisteminin içinde kalmalarının en büyük sebeplerinden biri tüm aygıtlarının birbiri ile bağlantı içinde olmasıdır. Bu durum kullanıcılara, herhangi bir Apple cihazıyla bir başkası arasında veri aktarımından tutun da aynı özelliklerin birden fazlasında eş zamanlı kullanılabilmesi gibi hayatımıza birçok kolaylık sunmaktadır.  İşte Microsoft’un ‘’Your Phone’’ uygulaması ile yapmak istediği de Apple’a benzer olarak Windows cihazlarının Android’lerle bağlantı kurabilmelerini sağlayarak aynı konforu Android ve Windows kullanıcılarına da sunmaktır.

 ‘’Your Phone’’ Uygulaması Bizlere Neler Sunuyor?

Geliştirilen uygulama, kullanıcılara Android telefona gelen çağrılara cevap verme, arama yapma gibi eylemleri bilgisayar üzerinden yönetebilme kabiliyeti sunmakla birlikte bilgisayar ve akıllı telefon arasında çağrı transferi yapabilme imkanı da vermektedir. Bunlarla sınırlı kalmayan Windows, meşgule düşen aramalara özel mesajla geri dönüş yapma veya direkt olarak sesli mesaj gönderme gibi hizmette sınır tanımayan eylemleri de özellikler arasına dahil etmiştir.

Ayrıca uygulamanın piyasaya sunulması sırasında tanıtımı atlanılmış fakat günlük hayat için önemli bir özellik olabilecek olan bildirimlere sırasıyla cevap verme becerisi, Your Phone uygulamasıyla birlikte bizlerin faydasına sunulan diğer bir seçenektir.

Uygulama Her Android ve Windows Versiyonu İçin Uygun Mu?

Tüm bu hizmetlerden yararlanabilmek için temelde ihtiyacımız olan şeyler bir adet Android telefon ve bir bilgisayardan ibaretken uygulamanın düzgün çalışabilmesi için cihazlarımızda aranan başka özellikler de vardır.

Bunlardan biri, Android telefonumuzun versiyonudur. 7 veya daha üst versiyonda kullanıyor olmamız gerekir. Bilgisayarda ise bu durum karşımıza 18362.356 veya daha sonraki versiyonda Windows 10 bilgisayar olarak çıkmaktadır. Tüm bunların yanında veri aktarımı için hem bilgisayarımızın hem de telefonumuzun Bluetooth desteğinin olması gerektiğini de söylemeden geçmiş olmayalım.

Android kullanıcıları, telefon çağrılarını Windows bilgisayarları ile senkronize edebiliyorlar fakat şimdilik bu özellik Windows Insider topluluğuyla sınırlı olmak kaydıyla yakın zaman içerisinde herkes için kullanılabilir hale getirilmesi gerektiği gibi ayrıca Microsoft’un yakın zaman içerisinde düzeltmesi gerekilenler arasına aldığı bazı hatalar da mevcuttur.

Microsoft, yeni gelişmelerle Android ve Windows kullanıcılarını bir tık daha Apple seviyesinde aygıtlar arası iletişime yaklaştırmışken akabinde çıkartmayı planladıkları Android cihaz duyurularını da geciktirmeden vermiş bulunuyor.

Umuyoruz ki Your Phone uygulaması önümüzdeki yıl boyunca çokça gelişir ve kendi gibi kullanıcılarının günlük yaşamına da kolaylıklar ve yenilikler getirir.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı