Teknoloji

Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Çalındı

Milyonlarca Dolarlık Bitcoin Çalındı

Bitcoin hırsızları bu defa da Güney Asya’yı hedef aldı. Hindistanlı olduğu öğrenilen Bitcoin dolandırıcıları bundan önce de pek çok dolandırıcılık olaylarına karıştılar. Hindistanlı bu dolandırıcılar Monivo adlı web sitesi üzerinden Bitcoin’leri çaldılar. Çalınan Bitcoin’lerin değeri milyonlarca dolayı buluyor. Yaşanan bu olaydan sonra Hindistan polisi alarma geçerek Bitcoin dolandırıcılarını aramaya başladı.

Bitcoin dolandırıcıları binlerce insanı mağdur etti

Hindistan merkez bankası sık sık uyarılarda bulunarak vatandaşları kripto para dolandırıcılarına karşı uyarıyor. Ancak tüm bu uyarılara rağmen birçok kripto para yatırımcısı bu tuzağa düşüyor. Rajasthan şehrinde Hindistan polisi tarafından düzenlenen operasyon sonucu tam 2 milyon dolarlık Bitcoin dolandırıcılığı yapan çete çökertilmişti.

Hindistan polisi tarafından yapılan açıklamada Monivo ve bet2bet adlı web sitelerinden uzak durulması gerektiği açıklandı. Hindistan’da Bitcoin dolandırıcılığı ilk kez yaşanmıyor. Polisten elde edilen bilgilere göre her geçen gün bu dolandırıcıların sayısının arttığını ve buna paralel olarak mağdur kişilerin sayısının da arttığı ifade ediliyor. Son yaşanan dolandırıcılık olayından sonra polis her yerde bu dolandırıcıları arıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı