Teknoloji

Minecraft’ta Tasarlanan En Büyük Haritaya Yeni Bir Güncelleme Geliyor

Minecraft’ta 2011 yılında tasarlanmaya başlanan Greenfield haritası için geliştiricileri tarafından büyük bir güncelleme yayınlanacak. En yakın zaman paylaşılması planlanan güncelleme ile birlikte Minecraft’ın en büyük haritası olan Greenfield haritası daha da büyüyecek.

Piyasaya sürüldüğü günden bu yana her yaştan oyuncu tarafından oynanan Minecraft oyunculara sunduğu tasarım özgürlüğü sayesinde, geliştiricileri ve kullanıcıları sayesinde gerçek hayattaki pek çok muhteşem projeyi oyunda görmemizi sağlıyor. Gerçek hayattaki yapıların veya şehirlerin birebir şekilde inşa edildiği oyunda Dünya’mızın bile birebir şekilde inşası devam ediyor. Bu kapsamda oyunda geliştirilen önemli haritalardan biri olan Greenfield haritasına gelecek olan güncellemenin haberi oyuncuları heyecanlandırdı. Güncelleme ile ilgili 2 adet de ekran görüntüsü paylaşıldı.

Greenfield Haritası’ndan Yeni Ekran Görüntüsü

Gelecek güncelleme ile pek çok yapının ekleneceği projenin neredeyse tümüyle değişeceği ve yeni bir şekle kavuşacağı söyleniyor. Bu değişikliğin ufak bir kısmı ekran görüntüsü olarak paylaşıldı.

Oldukça detaylı ve büyük bir şekilde inşa edilen Greenfield haritası o kadar gerçekçi ki uzaktan bakıldığında gerçek bir şehir görüntüsünden farksız duruyor. Peki epey büyük ve muhteşem bir şekilde tasarlanmış olan Greenfield Haritası nedir?

Greenfield Projesi Nedir?

2011 yılında bir araya gelen geliştiriciler tarafından tasarlanan proje, Minecraft’ın en büyük şehrinin meydana gelmesini sağlamıştır. Toplam 9 kişinin yer aldığı grupta 1 kurucu 4 yönetici ve 5 süpervizör yer almaktadır. Harita üzerinde şimdiye dek 11 güncelleme yayınlandı. 1:1 ölçekli tasarlanan harita içerisinde gezinirken sanki gerçek bir şehirde geziniyormuş hissine kapılıyorsunuz.

Ayrıca haritanın içerisin tıpkı gerçek hayatta olduğu gibi sanayi alanları büyük rezidanslar, şehir merkezi, demir yolları ve metro yolları gibi ulaşım ağları yer alıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı