Teknoloji

Mobil Dünya Kongresi İptal Edildi

Çin’de ortaya çıkan Corona virüsü pek çok alanı etkiliyor. Virüs salgını nedeniyle yaşanan ölümle hızla artarken, teknoloji dünyasının kalbinin atacağı etkinlik olan Mobil Dünya Kongresi 2020 etkinliği iptal edildi. 

MWC etkinliğinin düzenleyicisi olan GSM Birliği, bir açıklama yapmış ve MWC 2020 etkinliğinin iptal olabileceğini duyurmuştu. GSMA grubunu oluşturan üyeler yaptıkları açıklamada etkinlikten geri çekildiklerini açıklamıştı. Etkinliğin düzenlendiği yer olan Barcelona’nın yönetiminden sorumlu olan Katalonya Hükümeti kararını açıkladı. Katalonya sağlık otoriteleri ise yaptıkları açıklamada etkinliğin iptal edildiğini açıkladı. 

33 yıldır düzenlenen MWC 2020 etkinliği, bu zamana kadar böyle bir iptal yaşamamıştı. Yaşanan bu iptalin Çin’de ortaya çıkan virüsün tüm insanlıkla birlikte iş dünyasının da nasıl etkilendiğini gösteriyor. Yapılan son açıklamaya göre Çin’de Corona virüsü sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı bini geçmiş durumda. 

Etkinliğin bu yıl düzenlenmeyecek olması gelirlerin düşmesine neden olacak. Zira her yıl 2000’in üzerinde firmanın katıldığı etkinliğe 100.000 kişiden fazla kişi katılıyordu. Etkinliğin bu yıl düzenlenmeyecek olmasıyla birlikte etkinlikte tanıtılması beklenen cihazlarında başka bir şekilde duyurulması bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı