Teknoloji

Motorola Razr Ekranının Tamir Ücreti Belli Oldu

Motorola’nın geçtiğimiz haftalarda tanıttığı ve katlanabilir ekran formu ile yeniden doğan Motorola Razr modelinin tamir ücretleri açıklandı. İşte Razr’ın ekranını tamir etmenin bedeli. 

2019 yılı itibariyle akıllı telefon üreticileri katlanabilir ekran tasarımına sahip akıllı telefonlar duyurmaya başlamıştı. 2019 yılının başında Samsung Galaxy Fold ile başlayan katlanabilir ekranlı akıllı telefon tasarımları Huawei ve Xiaomi’de kendi katlanabilir ekranlı akıllı telefon modellerini duyurmuştu. Samsung ile başlayan katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar tablet olarak kullanılıyordu ve nispeten kalın bir tasarıma sahipti.

Bir zamanların efsanevi telefon üreticisi Motorola 2004 yılında duyurduğu ve markanın ironik tasarımı olan Motorola Razr modelini yeniden yorumladı. Dikey katlanabilir ekran formunda olan Motorola Razr modelinin tasarımı kullanıcılar tarafından çok beğenilmişti. 

Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı bilinmeyen Motorola Razr modelinin tamir ücretleri açıklandı. Samsung başta olmak üzere Huawei ve Xiaomi’nin katlanabilir ekranlı akıllı telefonlarının tamir ücretleri kullanıcıların canını sıkmıştı. Yaklaşık olarak 1.200 dolar seviyesindeki ekran tamir ücreti kullanıcıları katlanabilir ekranlı akıllı telefon alırken ikinci kez düşünmeye sevk ediyordu. 

Katlanabilir Ekranlı Akıllı Telefon Ücretleri Düşebilir

Motorola’nın rakiplerine göre nispeten daha uygun fiyat etiketine sahip olan Motorola Razr modelinin ekran tamir ücreti ise 299 dolar olarak açıklandı. Motorola’nın Razr modelinin ekranının tamiri için 299 dolar talep etmesi kullanıcıların aklında ilerleyen dönemlerde katlanabilir ekranlı akıllı telefonların fiyatlarının düşebileceği ihtimalini getirdi. Analistlerin açıklamalarına göre gelişten teknoloji ve düşecek olan üretim maliyetleriyle birlikte katlanabilir ekranlı akıllı telefonların ücretinin düşebileceği tahmin ediliyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı