Teknoloji

Müzik Servisleri Arasında En Çok Dinlenen Uygulama Spotify

Corona virüs salgını sürecinde büyük bir rekabet içinde giren Spotify ve Youtube Music uygulamalarının kullanım oranları belli oldu. Salgın süreci boyunca ikisinin de kullanımı artarken en çok dinlenen uygulama yine aynı kaldı.

Corona virüsle birlikte evlerine kapanan pek çok kişi telefon uygulamalarıyla daha çok haşır neşir olmuş durumda. Bu uygulamalar arasında ise en çok kullanılanları Spotify ve Youtube Music gibi müzik uygulamalarıdır.

Spotify ve Youtube Music, müzik dinleme uygulamaları arasında en çok kullanılan uygulamalar zannedilmekte. Spotify için durum böyle olsa de Youtube Music için aynı şeyi söyleyemeyiz. Spotify ve benzeri uygulamalarının popülaritesinin artmasıyla beraber büyük umutlarla piyasaya sürülen Youtube Music, ismi daha az duyulan müzik uygulamalarının bile gerisinde kalmış durumda.

Youtube Music Beklentileri Karşılayamadı

Müzik uygulamaları arasında yapılan araştırmalarda Spotify, Amazon Music, Apple Music, Tencent Music ve Youtube Music gibi uygulamalar ön plana çıkmakta. Bu uygulamalar arasında birincilik Spotify uygulamasına ait. Corona virüs salgını sürecinde kullanım oranını yüzde 23 arttıran Spotify’ın diğer uygulamalar arasındaki kullanım oranı yüzde 35’dir.

İkinci sırada ise ülkemizde pek kullanılmayan Apple Music yer alıyor. Apple Music’ de kullanımını geçen seneye göre büyük bir oranla arttırdı. Diğer uygulamalar arasındaki kullanım oranı ise yüzde 19 oldu. Listenin üçüncü ve dördüncü sırasında ise ülkemizde kullanımı olmayan iki uygulama var. Bu uygulamalardan Amazon Music yüzde 15’lik kullanım oranıyla 3. Sırada yer alırken Tencent Music yüzde 11’lik kullanım oranıyla 4. Sırada yer alıyor.Listenin son sırasında olan Youtube Music’in diğer 5 uygulama içindeki kullanım payı sadece yüzde 6 ile sınırlı kaldı. Müzik uygulaması ile ilgili özelliklerini her geçen gün yenileyen ve güncelleyen Youtube müzik uygulamasının kullanım oranının yıl içerisinde artmasını beklemektedir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı