Teknoloji

Netflix 10 Adet Belgeseli Youtube Kanalında Ücretsiz Olarak Takipçileriyle Paylaştı!

Koronavirüs salgını tüm dünyayı etkisi altına almışken milyonlarca insan bu süreçte dışarı çıkamıyor. Salgının yayılmaması için sosyal izolasyonun son derece önemli olduğu belirtilmişti. Virüsün bulaşıcı etkisinin son derece yüksek olmasından dolayı sosyal mesafeye ve mümkünse temassız iletişime geçilmesi konusunda uzmanlar tarafından önemli uyarılar yapılıyor.

Salgın döneminde evde kalmak zorunda kalan pek çok insan süreci sosyal medya platformları ile değerlendirmeye başladılar. Özellikle dizi ve film izleme hizmeti sunan Netflix bu süreçte abone sayısını hızla artırmaya başladı. Kullanım oranlarının d hızla yükselmesinin ardından evde kalan kişilere özel platform tarafından çeşitli  kolaylıklar sağlandı.

10 Adet Belgesel İngilizce Youtube Kanalında Yayınlandı

netflix

Netflix bu süreçte evde kalan pek çok kişinin eğitimine ve kişisel gelişimine katkı sağlayacağını düşündüğü 10 adet belgeseli ücretsiz olarak sundu. Normalde paralı bir uygulama olan Netflix’in çeşitli fragmanları da yayınladığı bir İngilizce Youtube kanalı bulunuyor. Bu süreçte Netflix 10 adet belgeseli bu kanalda ücretsiz olarak yayınladığını açıkladı.

Pek çok öğretmen ve öğrenci için faydalı olduğu düşünülen 13th, Babies, Chasing Coral, Knock Down the House ve Our Planet gibi belgesellerin bu listede olduğu belirlendi. Her belgeselin ardından bazı tartışma soruları, kişileri harekete geçirecek olan yöntemler yayınlanmaya devam ediyor. Bu sayede eğitim kaynakları sunan belgesellerin pek çok insan için fayda sağlaması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı