Teknoloji

Netflix Akıllı İndirme

Netflix son zamanların popüler dizi ve film izleme platformu olarak kullanıcılarının her geçen gün daha fazla ilgisini çekiyor. Onun bu kadar ünlü olması ve sürekli tercih edilir bir özelliğe sahip olması, kullanıcıların her geçen gün Netflix’e bağlı kalmasına sebep olmuştur. Bununla beraber Netflix kullanıcılarına sunduğu özellikler ve avantajlar ile de ne kadar başarılı bir platform olduğunu göstermektedir. Bu özellikler arasında olan Netflix akıllı indirme özelliği, izlediğiniz dizi veya filmin bir bölümün izlenmesinden sonra diğer bölümü indirmeye başlamasını sağlar.

Netflix Akıllı İndirme Özelliği

Netflix’in bu özelliği, kullanıcıların ekstra indirme işlemleri ile uğraşmasını önlüyor. Örneğin; ilk üç bölümü indirilen bir dizinin, ilk bölümü izlendikten sonra, ilk bölüm silinmekte ve daha sonra dördüncü bölüm indirilmektedir. Netflix’in akıllı indirme özelliği aynı zamanda dizinin son bölümüne kadar sürer ve daha fazla bölüm yok ise, son bölümü silmez. Bu gibi hususlar nedeni ile pek çok kişi Netflix’i tercih ediyor ve Netflix’in kullanıcı sayısı her geçen gün daha fazla artmaya başlıyor. Şimdi sizlere Netflix’in bu özelliğinin nasıl açılacağından bahsedelim.

  • Netflix’in bu özelliği, bilgisayarda, akıllı telefon ve tabletlerde, Android veya iOS telefonlarda veya tabletlerde farklı şekillerde çalışmaktadır.
  • Genel itibari ile indirilenler sekmesini girilip, daha sonra oradan akıllı indirme seçeneği seçilir.
  • Bundan sonra iki seçenekli butonlardan, akıllı indirme özelliğini aktif veya pasif hale getirebiliyorsunuz.
  • Uygulama ayarlarından Netflix akıllı indirme özelliği açılmak istenirse; öncelikli olarak menü seçeneğinden uygulama ayarlarına girin. Daha sonra burada bulunan akıllı indirme özelliğini aktif veya pasif hale getirin.

Bu şekilde akıllı indirme özellikleri kolay bir şekilde aktif veya pasif hale getirilebilir. Netflix’in indirme kolaylığı ile uğraş vermeden dizi ve filmlerin indirilmesini, daha sonra ise izlediğiniz bölümlerin silinmesini sağlayabilirsiniz. Bununla beraber, akıllı indirme özelliği son bölümü indirmiyorsa, genellikle Wi-Fi’a bağlı olunmadığından kaynaklanır. Bununla beraber bazı durumlarda da dizinin son bölümü bulunmayabilir. Bu hususlara dikkat edildiğinde ve akıllı indirme özelliği aktif hale getirildiğinde, Netflix’in bu avantajından sonuna kadar faydalanılabilir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı