Teknoloji

Netflix Aktif Olmayan Kullanıcılar İçin Kötü Haber Verdi!

Dizi ve film platformu olan Netflix son dönemlerde pek çok yeni abone kazandı. Bu süreç içerisinde milyonlarca abone sayısına ulaştığı biliniyor. Belirli bir miktarda ücret karşılığında yapılan abonelik sonrasında kullanıcılar platform tarafından sunulan tüm imkanlardan sorunsuz bir şekilde faydalanabiliyorlar. Ancak bazı kullanıcılar ödeme yapmış olmalarına rağmen içerikleri görüntüleyemedikleri ve işlem yapamadıkları şikayetleri ile gündeme gelmeye başladılar. Bunun üzerine platform tarafından yeni çalışmalar yapıldı.

Bugün Netflix tarafından alınan karar sonrasında oldukça şaşırtıcı bir kararın alındığı ortaya çıktı. Platforma erişim sağlamamış olan pek çok abonenin bulunduğu belirtildi. Bunun üzerine kişilere aboneliklerine devam etmek isteyip istemedikleri konusunda bir soru sorulacak. Bu soruya bir yanıt verilmemesi halinde aboneliğin tamamen sona erdirilmesi planlanıyor.

Aktif Olmayan Hesaplar Belirlenecek

Netflix tarafından işlem yapılmayan hesapların bir anlamda zombi hesaplar olarak değerlendirildiği ifade ediliyor. Ancak yapılan değerlendirmeler sonrasında yüzde 1’lik kadar bir kısmının içeriklerden ve hizmetlerden yararlanamadıkları belirlendi.

Şirket konu hakkında açıklama yaptı. Bu açıklamada sistem içerisinde  ödeme yapıp hizmetlerden yararlanamayan insanların bulunmasının istenmediği belirtildi. 10 aylık bir süre zarfı içerisinde ise kaldıkları yerden sorunsuz bir şekilde hizmet almaya devam edebilecekleri belirlendi. Alınan bu kararın boşuna ödeme yapan aboneleri de korumak adına yapılan bir çalışma olduğu belirtildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı