Teknoloji

Netflix Bazı Ülkeler İçin Yayın Kalitesini Yeniden Yükseltmeye Başladı

Koronavirüs salgınının giderek yaygın hale gelmesi ile birlikte tüm dünyanın eve kapandığı bir dönem ortaya çıktı. Pek çok kişinin bu dönemde evde film ve dizi izleyerek zaman geçirmeye başladıkları belirlendi. Bunun üzerine internet kullanımı da yükseldi. Netflix son zamanların en popüler programlarından birisi haline geldi. Bununla birlikte sunuculara binen yük miktarının da giderek arttığı öğrenildi.

Yaşanan bazı bağlantı problemleri sonucunda platform yeni bir karar almış ve ardından tüm ülkelerde yayın kalitesinin düşürülmesine karar vermişti. Bu durum düzeltilebilir bir durum olarak ifade edildi. Bu süreç içerisinde kişi platform içerisinde otomatik olarak düşürülmüş görüntü kalitesini yükseltme imkanına sahip olacaktı. Pek çok kişi bu durumu farketmediği için sistemin devam ettiği öğrenildi.

Bazı Ülkelerde Yayın Kalitesi Normale Dönmeye Başladı

Netflix tarafından alınan karar sonrasında kademeli olarak normale dönüş başladı. Bazı ülkelerde yayın kalitesini artırdığı ifade edildi. Ancak bu konu hakkında platform tarafından bilgilendirici bir açıklama yapılmadı. Bazı kullanıcıların durumu fark ettikleri öğrenildi.

Yapılan ilk değerlendirmeler sonrasında Danimarka, Almanya, Norveç gibi ülkeler için akış kalitesinin yeniden 4K’ya kadar yükseldiği ortaya çıktı. Ancak platform sunucuları deneme aşamasında olduğu için bir rate değerlerini kademeli olarak artırdığını dile getirdi. Koşullar iyileşmeye başladıkça platformun eski çalışma düzenine kademeli olarak döneceği ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı