Teknoloji

Netflix Hisse Senetlerinde Tavan Yaptı

Korona virüs salgını sebebiyle insanların en çok kullandığı çevrimiçi yayın sitesi olan Netflix salgın sebebiyle en çok kazanç elde eden şirketlerden biri oldu. Öyle ki Netflix’in hisseleri bu hafta rekor üstüne rekor kırdı.

Korona virüsün bizi en çok etkilediği nokta ekonomi oldu. Salgın sebebiyle ülke ekonomilerinin alt üst olduğunu ve ekonomik buhrandan bu yana dünya ekonomisinin en kötü zamanlarını yaşadığı söyleniyor. Bu durumdan ülke piyasalarında yer alan hisselerin hemen hemen hepsi olumsuz yönde etkilendi ve büyük bir düşüşe geçildi. Ancak korona virüs pandemisinin ekonomik anlamda olumlu yönde etkilediği şirketlerde var. Bunlardan en önemlisi ise geçtiğimiz günlerde hisse senedinin tavanı gördüğü Netflix.

Evde kalmaktan sıkılan insanların dizi ve film seyredebilmek için ilk tercih ettiği çevrimiçi yayın platformu olan Netflix’in hisseleri hafta boyunca büyük bir artış gösterdi ve perşembe günü yüzde 5,3’lük bir büyüme gösterdi. Bu büyümeyle birlikte Netflix, tarihinin en yüksek seviyesi olan 449 dolar seviyesini gördü.

Tahminler Netflix’in Hissesinin Daha da Yükseleceği Yönünde

Salı günü yüzde 4,2’lik, çarşamba günü yüzde 3,2’lik bir yükseliş gösteren Netflix’in yükselişi Amerika menşeili bankalar ve ABD’li yatırımcıların iştahını kabartıyor. Keza Netflix hissesi ile ilgili yapılan analizler Netflix hissesinin yükselişinin devam edeceğini gösteriyor. Beklentilere göre hissenin yıl sonuna kadar 490 doları bulması bekleniyor. Bu beklentinin oluşmasındaki en büyük sebep ise korona virüs salgının bir süre daha devam edeceğinin tahmin edilmesi.

Sinema Yoksa Netflix Var

Netflix’in yükselişindeki en büyük etkenlerden biri de korona virüs sebebi ile sinemaların kapatılması. İstatistiklere göre Netflix’i tercih edenlerin insanların birçoğu haftada en az bir kere sinema izlemeye giden insanlardan oluşuyor. 21 Nisan’da piyasaların ilk çeyreğinin kapanmasının ardından şirketler büyüme oranını açıklayacak. Böylece Netflix’in korona virüs sürecinde ne kadar büyüdüğünü daha detaylı görebileceğiz.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı