Teknoloji

Mac için Netflix uygulaması var mı?

Netflix Mac için uygulama oluşturmamakta ısrarcı. Ancak işe yaracak bir alternatif tabii ki var!

Netflix’de bir şeyler izlemenin en güzel yolu Netflixin resmi uygulamasına sahip olmaktan geçiyor ama ne yazık ki her cihazda Netflix uygulaması mevcut olmuyor. Mac sahipleri de bu durumdan muzdarip. Netflix, Mac işletim sistemine rağmen, internet tarayıcısında ve üçüncü taraf uygulamalarında problem yaşatıyor.

Netflix uygulamasını, iPad’deki gibi Mac de çalıştırmak istiyorsan macOS Catalina ve Apple’s Catalyst  işletim sistemlerine sahip olmalısın.

Geniş çaplı yapılan Bloomberg raporları, haftanın başlarında iOS geliştiricilerinde bazı problemler olduğunu açıkladı. Bloomberg, iOS geliştiricilerinde, iPad uygulamalarından Catalyst aracılığı ile Mac’lere aktarma sırasında oluşan sorunları rapor etti.

Apple, geliştirici kodlarına uygulamalar üzerinden bir kereye mahsus erişip, ardından bu kodları iOS, iPadOS ve macOS üzerinden faaliyete geçirmeyi planlıyor. Bu işlem ise okunduğu kadar kolay olmuyor ne yazık ki. iOS uygulamalarının kısa sürede güncelleme verememesinin asıl nedeni de bununla ilişkili.

Hatta bazı geliştiriciler, oluşan pürüzleri gidermek için macOS faaliyetlerini ertelemek zorunda kaldı.

Bazı geliştiriciler de  iPad ve iPhone kullanıcılarına; App Store üzerinden uygulamayı indirmiş olmalarına rağmen, macOS versiyonunu satın almak için ayrı bir ödeme yapmaları gerektiğini belirtti. Ayrıca, kullanıcı arayüz bölümünde hata var ise giderilmesi gerektiğini de bildirdi. Bildiğiniz üzere bazı iPad uygulamaları touch-only özelliği için tasarlandı. Touch-only özelliği işlevsel olması için klavye ve fare ile de ayrıca uyumlu olmalıdır.

Sonuç olarak;

Yenilenmiş Catalyst ile bu problemlerin tamamı ortadan kalkacak ve geliştiricilerin çalışmaları da yarıya düşecek. Apple, daha fazla uygulamayı -özellikle iPad ve iPhone’da popüler olan uygulamaları-Mac’e getirmeyi planlıyor. Bir defaya mahsus Netflix iPad uygulamasını macOS’a taşıyabilecek. Bu süre içerisinde, yapılan tüm bilgi akışı ise Bloomberg’ e iletilecek.

Netflix’in iOS, Android ve windows 10 için uygulaması zaten mevcut.Eğer Netflix’i Mac üzerinden bir uygulama ile izlemek istiyorsan, öncelikle üçüncü taraf bir çözüme başvurmalısın. Başvurun sonucunda Netflix’i hayal ettiğin gibi izlemek için Clicker for Mac ile tanışacaksın. Clicker for Mac ile resmi Netflix uygulamasında bile bulunmayan özelliklere sahip olacak, arzu ettiğin takdirde tanıtımları geçerek istediğin bölümü istediğin yerden izleyebileceksin.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı