Teknoloji

Netflix Oyun Akış Hizmeti Pazarına Girmeyecek

Popüler internet televizyonu Netflix oyun akış hizmetine girmeyeceğini açıkladı. Peki Netflix’un bu kararının ardından ne yatıyor? 

İnternet televizyonu Netflix dünya genelinde yayın yapıyor. Kullanıcıların sevdiği pek çok içeriği kütüphanesinde barındıran Netflix kütüphanesini geliştirmek için yeni içerikler eklemeye devam ediyor. Çevrimiçi yayın sektöründe işlerin her gün zorlaşmasının ardından Netflix’in gelecekte oyun akış hizmeti sunacağı düşünüşüyordu. Görünüşe göre böyle bir şey olmayacak. 

Netflix CEO’su Reed Hastings, Netflix için bir süredir gündemde olan bir söylentiyi yalanladı. Netflix CEO’su Hastings, oyun akış hizmeti sunmayacaklarını filmlere ve TV şovlarına odaklanacaklarını aktardı. Netflix CEO’su Reed Hastings, katıldığı DealBook 2019 etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu. 

Netflix’in geleceği konusunda açıklamalarda bulunan Hastings, Netflix’in oyun akış hizmeti sunacağı türündeki iddialara da son noktayı koydu. Hastings, Netflix’in oyun akış pazarına girmek gibi bir planının olmadığını belirtti ve Netflix’in şu an olduğu gibi gelecekte de TV şovlarına ve filmlere odaklanacağını aktardı. 

Hasting açıklamalarında ayrıca oyun akış hizmeti sunmayacaklarını şu sözlerle dile getirdi. “Netflix olarak oyun akış pazarına girmeyeceğiz. İnanılmaz diziler ve filmler çekmeye ve bu alanda daha önce yapılmamış projelere odaklandık. Başta Fortnite olmak üzere kişilerin kendilerini eğlendirmek için yaptığı pek çok şey bulunuyor. Netflix olarak Fortnite ile HBO ile ettiğimizden daha fazla rekabet ediyoruz. Fortnite oyunundan daha iyi bir şey yaparak ( yeni bir akış servisi ) rekabet etmek istemiyoruz, zira bu konuda iyi değiliz.” dedi.

Hasting ayrıca “Netflix platformunda şimdiye dek görünen en şaşırtıcı TV şovlarını yaparak rakiplerimizle rekabet edeceğiz. Günün sonunda Fortnite bitince insanlar bizim şovlarımızı izlemeye gelecekler.” dedi. Hasting bu açıklamasıyla birlikte Netflix’in Microsoft Project xCloud ve Google Stadia servislerine rakip olmayacağını resmi olarak duyurmuş oldu. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı