Teknoloji

Netflix PIN Kodu Ekleme Nasıl Yapılır?

Çağımızın popüler platformu Netlix, kısa sürede dünyada büyük bir kullanıcı kitlesine sahip.  Güncel film ve dizileri yayınlayan ve aynı zamanda yapımını da üstlenen firma, hesaplara 4 haneli PIN ekleme ve profili kitleme özellikleri getirdi.

İnternet çağında yaşadığımız için kullanıcıların en büyük problemi hesap gizliliği oluyor. Kişisel verilerimizin başkalarının ellerine geçmemesi için bu çok önemli. Amerikan film ve dizi platformu Netflix’de aynı hesap içerisinde birden fazla kişi tek ücret ödeyerek servisi kullanabiliyordu. Bu da diğer kişilerin profillerine girilmesine ve ne izlediklerine erişmelerine olanak sağlıyordu. Üst üste bu konuda şikayet alan Netflix, yeni özelliğini kullanıam sundu. Bu özellik ile aynı hesap altındaki farklı kullanıcılar birbirlerinin profillerine erişim sağlayamayacaklar.

PIN Kodu ve Profil Kitleme Özelliği

Korona virüs sebebiyle hepimiz evlerimize kapandık. Evde vakit geçirmek için seçenekler kısıtlı olsada birçoğumuz halinden memnun. Kitap okuyarak, film izleyerek veya oyun oynayarak karantina günlerini doldurmaya çalışıyoruz.

Karantina girdiğimiz şu günlerde kullanıcısı en çok artan platformlardan birisi de Netflix oldu. Kitlenin büyük bölümü evlerinde film/dizilere kitlenmiş durumda. Netflix’inde iş yükü aynı oranda arttı. Kişisel verilerin güvenliğini sağlamak adına yeni bir adım atan firma, profillere 4 rakamlı PIN kodu koruması ekledi. Aynı hesabı kullanan ortak kullanıcılar bu sayede birbirlerinin profillerine erişemeyecek.

Uygulamanın ana amacı ailelerdeki özel hayatın gizliliğini sağlamak. Netflix’de aylık olarak aile paketi aldığınız takdirde diğer hesap ücretlerinden daha uygun fiyat ödüyorsunuz. Ancak aile bireyleri birbirlerinin izlediği film ve dizileri görmesi de özel hayatı deşifre ediyor. Bunu engellemek için adım atan Netflix, PIN korumasını hayata geçirdi.

Netflix PIN Kodu Ekleme

Netflix hesabınıza bilgisayar üzerinden giriş yaparak PIN kodu ekleyebiliyorsunuz. Netflix’in sitesinden hesabınıza giriş yapıyorsunuz.

Sağ üstte yer alan ‘Hesap’ sekmesini açıyorsunuz.

Hesap sekmesinden ‘Profil ve Ebeveyn Kontrolleri’ bölümüne tıklıyorsunuz. Karşınıza gelen ekranda ‘Profil Kilidi’ seçeneğine gelin.

Hesap şifrenizi girerek ‘Profil Kilidi’ ekranına ulaşın.

Karşınıza gelen ekranda “(profil adınız) adlı profile erişim için PIN kodu girilmesini iste.” seçeneğine tıklayın ve alttaki boşluğa 4 rakamlı PIN kodunuzu girin. En son da kaydet diyerek ayarlardan çıkabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri yaptıktan sonra artık profilinize her ulaşmak istediğinizde PIN kodu sizi karşılayacak ve böylece sizden izinsiz kimse profilinizi göremeyecek.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı