Teknoloji

Netflix Reklam Almaya Başlayacak mı?

Netflix Reklam Almaya Başlayacak mı?

Hulu firmasında görev alan bazı yöneticiler, Netflix’in er ya da geç reklam alabileceğini ifade etti. Netflix şu an en çok dizi izlenen online platformlardan biri olarak yayın hayatına devam ediyor. Netflix’in en önemli özelliklerinden birisi de kullanıcılarına kesintisiz yani reklamsız bir seyir keyfi yaşatması.

Netflix Reklam Almaya Başlayacak mı?

2015’te Yaptığı Deneme Büyük Bir Tepki Toplamıştı

Abonelik sistemi ile çalışan platform, bundan yaklaşık 4 sene önce küçük bir deneme yapmış ve kullanıcılarının oldukça yoğun tepkisi ile karşılaşmıştı. Netflix bu denemeyle birlikte sadece bölümler arası geçişte, platformdaki popülerin serilerin tanıtımını yapmıştı. Ancak bu bile kullanıcılarının tepkisini almıştı. Bu olay üzerine açıklama yapan Netflix CEO’su Reed Hastings, firma olarak asla reklam göstermeyeceklerini, yapılan bu denemenin sadece platformdaki serilerin tanıtımı ile sınırlı kalacağını belirtmişti.

Netflix şu an yayın hayatına sadece abonelik sistemi ile devam ediyor. Ancak birçok kişi gibi Hulu şirketinde reklam yöneticiliği yapan Peter Naylor ile Linda Yaccarino’da, Netflix’in ileri ki zamanlarda kesinlikle reklam alacağını iddia ediyor.

Yapılan bu açıklamalar her ne kadar mantıklı da görülse, böyle bir durumda kullanıcıların vereceği tepkinin boyutu nasıl olur elbette bilinmiyor. Bekleyip görmekten başka bir çare şu anlık görünmüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı