Teknoloji

Netflix Türkiye: RTÜK Sansür Talebinde Bulunmadı

Netflix’in ikinci Türk yapımı olan Atiye dizisinin galasında Netflix Türkiye ekibinden önemli açıklamalar geldi. Netflix Türkiye, RTÜK’ün kendilerinden şimdilik bir sansür talebinin bulunmadığını açıkladı. 

Netflix’in 27 Aralık tarihinde Türkiye ile birlikte 190 ülkede yayınlayacağı Netflix dizisi Atiye’nin gün galası düzenlendi. Dizinin galası için Türkiye’ye gelen Netflix Türkiye ve CEE Bölgesi Uluslararası Yapımlar Direktörü Michael Azzolino Netflix’in Türkiye stratejisi ve planları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Azzolino, Netflix’in Türkiye’de 1.5 milyon kullanıcı sayısını geride bıraktığını duyurdu ve bu sayının daha da artması düşündüklerini iletti. 

2020 yılında Türkiye’de 3 yeni dizi projesi planladıklarını belirten Azzolino, Hakan Muhafız dizisinin 4. Ve 5. Sezonlarının da geleceğini belirtti. Azzolino ayrıca Aşk 101 ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatının alnlatıldığı belgeselinde kısa süre içerisinde Netflix kütüphanesine ekleneceğini duyurdu.

RTÜK Sansür Talebinde Bulunmadı

Netflix Türkiye İletişim Müdürü Artanç Savaş açıklamasında Netflix’in toplu taşıma başta olmak üzere pek çok yerde pek çok cihazda izlendiğini belirterek, Netflix’in Türkiye’de bir numaralı video akış servisi olduğunu belirtti. Savaş ayrıca RTÜK’ün Netflix yayınlarıyla ilgili bir sansür talebinin de şimdilik bulunmadığını belirterek, “190 Netflix ülkesi ne izliyorsa Türkiye’de de o izleniyor. Son 1 yılda RTÜK’ü sık sık Ankara’da ziyaret ettik, uzun süren görüşmelerimiz oldu. Ancak bizden hiçbir dizi ya da filmle ilgili sansür talebinde bulunmadılar. Çocukların ulaşabileceği içerikler üzerine konuştuk. Bu konuyu da ebeveyn kilidiyle çözdük. Bu uygulamayı Türkiye dışında talep eden çok az ülke var” açıklamasında bulundu.

Netflix Türkiye ücretlerine yeni bir zam planlarının şimdilik olmadığını belirten Savaş, Netflix’in Türkiye yapımlarına yatırım yapmaya devam edeceğini belirtti. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı