Teknoloji

Netflix Ülkemizdeki Kullanıcı Sayısını Açıkladı

İnternet televizyonu Netflix, ülkemizdeki kullanıcı sayılarını ve Türkiye ile ilgili bazı önemli bilgiler paylaştı. İşte Netflix Türkiye’nin ülkemizdeki kullanıcı sayısı. 

1997 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde bir DVD kiralama şirketi olarak faaliyet göstermeye başlayan Netflix geçtiğimiz yıllarda kendi içerik kütüphanesini oluşturmaya başlamıştı. 2016 yılında ülkemizde faaliyet göstermeye başlayan Netflix’in Türkiye’deki kullanıcı sayısı merak ediliyordu. 

Netflix Türkiye İletişim Müdürü Artanç Savaş, Netflix Türkiye hakkında merak edilenleri açıkladı. Netflix Türkiye İletişim Müdürü Artanç Savaş, Netflix’in Türkiye’de 1.5 milyonun üzerinde abone sayısı olduğunu açıkladı. Türkiye’deki kullanıcıların yeniliklere ve farklı formatlara açık olduğun belirten Savaş, Netflix’in akıllı telefonlar üzerinde en fazla Türkiye’de kullanıldığını açıkladı. Savaş, Türkiye’deki kullanıcıların yüzde 77’sinin içerikleri akıllı telefonları üzerinde izlediklerini açıkladı. 

Artanç Savaş Türk izleyicisinin Netflix izleme yönelimi hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. Savaş Türk izleyicisinin bütün dünyada takip edilen Dark, Stranger Things, Black Mirror, ve La Casa de Papel gibi yapımların da ülkemizde çok izlendiğini ve Türk izleyicileri tarafından çok sevildiğini belirtti. Netflix’in Hindistan gibi ülkelerde kullanıma sunduğu ve uygun fiyatla sadece akıllı telefonlar üzerinden içerik izlemeyi mümkün kılan Netflix paketinin ülkemizde şimdilik kullanıma sunulmayacağını açıkladı. 

Netflix Yerli İçerikleri Arttıracak!

Netflix İletişim Müdürü Savaş ayrıca önümüzdeki süreçte Netflix’e yeni yerli yapımların ekleneceğinin müjdesini verdi. Istanbul Nemrut ve Göbeklitepe üçgeninde geçecek olan Türk yapıcı Atiye dizisi 27 Aralık tarihinde ülkemizde yayına girecek. Savaş, Atiye dizisinin ardında Netflix Türkiye platformunda yeni yerli üretim içeriklerin ekleneceğini belirtti. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı