Teknoloji

Nokia 6.3 Fiyat ve Özellik İddiaları İle Gündemde!

 HMD Global son zamanlarda akıllı telefon piyasasını daha fazla meşgul etmeye başladı. Bunun ardından yeni bir akıllı telefonla yeniden piyasalarda adından söz ettirmesi bekleniyor. Nokia 6.3 ismi verilen akıllı telefon iddiaları ile gündeme gelmesi bekleniyor. Şirketin daha önce tanıtılan ve piyasaya sürülen Nokia 6.2 modelinin üst seviyesinin bu modeller çıkarılması bekleniyor. Telefon hakkında son zamanlarda yeni iddialar gündeme gelmeye başladı.

Nokia’nın yeni modeli olan 6.3 için işlemci kullanımı konusunda bazı tahminler gündeme geldi. Bu işlemciler arasından Snapdragon 670 ya da Snapdragon 675 yer alıyor. Telefonun arka kısmında çok popüler olan dörtlü kamera sisteminin yer alması bekleniyor. Telefonun kamera kurulumunda ZEISS lenslerinin yer alması bekleniyor.

Bir Önceki Modele Benzemesi Bekleniyor

Telefonun tasarım olarak Nokia 6.2 modeline benzemesi bekleniyor. Telefonun ön kamerası ise 16 megapiksel çözünürlük imkanı sunacak. Telefonun ön kamerası ise bir damla çentik içerisinde yer alacak. Tüm bilgilerin toplanmasının ardından kafalarda oluşan görüntüler çerçevesinde tasarımının Nokia 6.2 ile tasarım benzerliğinin olacağı ifade ediliyor.

Telefonun özellikleri hakkında yeni iddialar gündeme gelmişken fiyatı hakkında da çeşitli iddialar gündeme gelmeye başladı. Telefon modelinin 2020 yılının üçüncü çeyreğinde düzenlenecek bir etkinlik ile tanıtılması bekleniyor. Telefonun fiyatının ise 249 euro yani yaklaşık olarak 1.950 lira ve vergiler olması bekleniyor. Telefonun orta segment bir model olduğu düşünüldüğü zaman piyasada rekabete hazır olduğu düşünülüyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı