Teknoloji

Nokia 6.3 Merak Edilen Donanım Özellikleriyle Ortaya Çıktı

Finlandiya merkezli bir teknoloji şirketi olan Nokia son dönemlerde yeni telefon modelleri üzerinde çalışmaya başladı. Şirket bir dönem akıllı telefon piyasasında geri plana düşmüşken son zamanlarda yeniden bu yarış içerisine girmek için harekete geçti. Nokia 6.2 modelinin halefi olarak ifade edilen 6.3 modeli hakkında bazı bilgiler ortaya atılmaya başlandı.

Nokia 6.3 modeli hakkında daha öncede çeşitli bilgiler gündeme gelmişti. Bu bilgiler arasında işlemci olarak snapdaragon 67* SoC kullanılacağı yönünde gelmişti. Ancak yeni gelen bir habere göre işlemci için karar verildi ve Snapdragon 730 SoC kullanılacağı ifade edildi. Bu durumun telefonda ciddi bir performans artışına neden olması bekleniyor.

Nokia 6.3 Donanımsal Özellikleri Gündeme Geldi

Nokia 6.3 ile ilgili donanımsal bazı özellikle yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Daha önce belirlenen bilgilere göre telefonun daha önce olduğu gibi kamerasında ZEISS optikler kullanacağı belirlendi.  Yeni bilgilerle birlikte telefonun dört kameradan oluşması bekleniyor. Cihazın ana kamerası 24 megapiksel olabileceği gibi ikinci kamerasının ise geniş açılı lensi ile birlikte 12 megapiksel olması bekleniyor. İçerisinde derinlik ve makro çekim lensleri de yerleştirilecek.

Telefonun diğer modellerden ekran açısından farklı olmaması bekleniyor. PureDisplay ekranı ile gündeme gelmesi bekleniyor. Telefonun ön kısmında bir damla çentik yer alacak. 6.2 inç boyutunda olması beklenen telefonun güçlü bir bataryasının olması planlanıyor. Bataryanın 4000 mAh gücünde olacağı ifade edildi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı