Teknoloji

Nokia Akıllı Televizyon Üretecek

Bir zamanların ünlü telefon üreticisi Nokia akıllı televizyon üretmek için çalışmalara başladı. İşte Nokia’nın yeni projesi.

Finlandiyalı teknoloji devi Nokia artık akıllı televizyon üretmek için çalışmalara başladı. Hindistan’ın en büyük e-ticaret platformu Flipkart yaptığı açıklamada Nokia’nın akıllı televizyonlarını müşterileriyle buluşturacakları için heyecanlı olduklarını açıklamasının ardından Nokia’nın akıllı televizyonunun çoktan hazır olduğu ortaya çıktı. 

Telefon denilince bir zamanlar akla gelen ilk marka olan Nokia, geçtiğimiz yıllarda HMD Global çatısı altında yeniden akıllı telefon üretmeye başlada da eskisi kadar başarılı olamıyor. Nokia markasının ismine güvenen HMD Global ise Nokia’nın farklı bir pazara atılması gerektiğini düşünüyor. 

Tam bu noktada Hindistan’ın en büyük e-ticaret platformlarından birisi olan Flipkart’tan yapılan açıklama akılları karıştırıyor. Flipkart yaptığı açıklamada Nokia’nın akıllı televizyon pazarına girdiğini ortaya çıkartıyor. Flipkart adına açıklama yapan Flipkart’ın başkan yardımcısı Adarsh Menon, Nokia’nın dünyaca ünlü bir şirket olduğunu belirterek, Nokia’nın yeni akıllı televizyonlarını 200 milyon tüketici ile buluşturacakları için büyük heyecan duyduklarını belirtti. 

Nokia Marka Ortakları Başkan Yardımcısı Vipul Mehrotra ise akıllı televizyon sektörünün Nokia için yepyeni bir başlangıç olduğunu dile getiriyor. Nokia’nın bu alanda iyi bir iş çıkartmak için sıkı çalışacağını dile getiriyor ki bu durumda Nokia’nın akıllı televizyon pazarına rakiplerinden geç girdiğini Nokia yöneticileri tarafından kabul edildiğini gösteriyor. Nokia yetkilileri ayrıca Nokia’nın sadece akıllı televizyonların üretiminden değil teslimatından da sorumlu olacağını belirtiyor. 

Nokia’nın yeni akıllı televizyonlarının hangi özelliklere sahip olacağı şimdilik bilinmiyor. Nokia’ya yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre Nokia marka akıllı televizyonlar hakkında bilinen tek şey akıllı televizyonların ses sisteminin bir Samsung markası olan JBL imzası taşıyacağı. Nokia’nın JBL ile ortaklık kurması akıllı televizyonun ses anlamında güçlü bir performans sunacağını gösteriyor. 

Nokia marka akıllı televizyonların ne zaman piyasaya sürüleceği ve özelliklerinin ne olacağı şimdilik bilinmiyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı