Teknoloji

Nokia’nın Uygun Fiyatlı Akıllı Telefonu Ortaya Çıktı

Nokia’nın Captain America kod ismine sahip uygun fiyatlı akıllı telefonu ortaya çıktı. İşte Nokia’nın yeni akıllı telefonuna dair ilk bilgiler.

Uzun bir molanın ardından yeniden akıllı telefon üretmeye başlayan Nokia’nın yeni akıllı telefonları ortaya çıkmaya devam ediyor. MWC 2020 etkinliği için davetiyelerini gönderen Nokia’nın etkinlikte tanıtacağı yeni akıllı telefonları da netleşmeye başladı. MWC 2020 etkinliği kapsamında Nokia’nın tanıtmayı planladığı uygun fiyat etiketine sahip Captain America kod adına sahip modelinin tasarımı ortaya çıktı.

Twitter üzerinden paylaştığı sızıntılarla adından söz ettiren Evan Blass, Nokia’nın yeni akıllı telefonu hakkında bazı bilgiler ve görseller paylaştı. Blass’ın paylaşımlarına göre, Nokia’nın Captain America kod ismine sahip akıllı telefonu Nokia 5.2 olarak tanıtılacak. Su damlası çentiğe sahip ekran ile birlikte gelecek olan Nokia 5.2 modeli, arkasında dörtlü kamera sistemine sahip olacak. İşlemci tarafında hangi işlemciye sahip olacağı henüz belli olmayan Nokia 5.2 modeli 6 GB RAM ve 64 GB dahili depolama alanı ile birlikte gelecek.

HMD Global çatısı altında akıllı telefon üreten Nokia bilindiği üzere uygun fiyatlı akıllı telefon modellerine yönelmişti. Nokia 5.2 modelinin de bu uygun fiyatlı modellerden birisi olması bekleniyor. Henüz ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı bilinmeyen Nokia 5.2 modelinin fiyatının 180 dolar civarında olacağı düşünülüyor. Nokia 5.2 modelinin MWC 2020 etkinliğinde duyurulması ve 4 Mart tarihinde satışa sunulması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı