Teknoloji

Öğrenciler Salgın Nedeniyle MineCraft Üzerinden Mezuniyet Yapacak!

Dünya genelinde en çok satan oyunlardan birisi MineCraft olarak belirlendi. Şimdiye kadar pek çok yeni güncelleme alan oyun dikkat çekmeye devam ediyor. Bununla birlikte gelen bir güncellemenin oldukça dikkat çekici olduğu ifade ediliyor. Oyun içerisinde öğrenciler için bir eğitim platformu bulunuyor.

Oyunun sınırının olmaması son dönemlerde oldukça dikkat çekiyor. Son günlerde bir mezuniyet törenine de ev sahipliği yaptığı belirlendi. ABD’de bulunan Rochester Teknoloji Enstitüsü öğrencileri tarafından bu yıl salgın nedeniyle iptal edilen mezuniyet törenlerinin nasıl yapılacağı düşünülürken ilginç bir fikir ortaya çıktı. MineCraft oyunu ile mezuniyetin birleştirilmesine karar verildi. Bu oyun içerisinde artık mezuniyet törenleri düzenlenebilecek.

Mezuniyet Nasıl Düzenlenecek?

Enstitü içerisinde bulunan öğrenciler okullarını andıran bir sahne podyum ve sandalyeler kullanmaya başladılar. Yeni bir tema oluşturdular. Okullarında oluşturulacak olan temaya benzer bir sistem hazılandı. Bunun ardından belgeler içinde yeni bir çalışma yapıldı. Enstitü başkanı bu süreçte Demir Golem olarak gösterildi.

Bu tasarımın ardından öğrencilere diplomalarını fırlatmış ve onları tebrik etmiş olması için düzenlemeler yapıldı. Öğrenciler mezuniyetleri için hayal kurarken bununla da sınırlı kalmayacakları belirlendi. Birebir oluşturmak ve bu süreci ölümsüzleştirmek için bir video hazırlandı. Bu video ise Youtube üzerinden paylaşıldı. Pek çok kişinin ilgisini çektiği ve pek çok kişi tarafından izlendiği belirlenen mezuniyet töreni için farklı fikirler de gündeme gelmeye başladı.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı