Teknoloji

One UI 2.5 Güncellemesiyle Birlikte Hangi Yenilikler Gelebilir?

 Galaxy Note 20 serisi için Samsung tarafından uzun zamandır yeni düzenlemelerin yapıldığı ifade ediliyordu. Yeni cihazların piyasaya sürülmesinin hemen ardından One UI 2.5 arayüzüne geçiş yapmasının beklendiği öğrenildi. One UI arayüz daha önce piyasaya sürülmüş ve kullanıcılar tarafından oldukça beğenilmişti. Arayüz şimdiye kadar geçen süre içerisinde yeni geliştirmeler almaya da devam ediyor. Bu sayede kullanım sırasında daha akıcı bir deneyim sunmayı amaçlıyor. Güncellemenin Galaxy Fold 2 ve Note 2 serisi için kullanıma sunulduktan sonra S20 ve Note 10 serileri için de kullanıma sunulması bekleniyor.

Güncelleme ismi merak konusu olmuşken bu süreçte One UI 2.5 olarak düşünülüyor. Ancak bu konu hakkında kesinleşmiş bir açıklama yapılmadı. Tanıtımı gerçekleşene kadar geçen süre içerisinde isminde değişikliğin olabileceği ifade ediliyor.

Güncellemeyle Hangi Yenilikler Gelecek?

One UI 2.5 güncellemesi ile birlikte beklenen bazı yenilikler bulunuyor. Bu güncellemenin özellikle daha iyi bir kamera deneyimi sunması bekleniyor. Daha önce gelen 2.1 sürümü ile birlikte ortaya çıkan kamera yazılımı çok beğenilmişti. Yeni sürümde ön ve arka kamera arasında geçiş gerçekleştirilirken kullanıcı tercihlerinin hatırlatılması amaçlanıyor. Bu sayede geniş açı ve normal kamera geçişi sırasında kullanıcılar mecbur tutulmayacaklar. Kullanıcılar kamerada pro modunu seçtikleri zaman lensler arasında da geçiş yapılması amaçlanıyor.

Yeni güncellemede yüz tanıma sistemlerinin geliştirilmesi, pandemi döneminde maske takarken bile algılamanın genişletilmesi planlanıyor. Alarm uygulamasında da eksikliklerin tamamlanması ve geliştirilmenin tamamlanması planlananlar arasında yer alıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı