Teknoloji

OnePlus 8 Ailesindeki Yeşil Ekran Sorunu OxygenOS 10.5.6 Güncellemesi İle Çözüme Kavuştu!

OnePlus son dönemlerde üretmiş olduğu yeni modellerle birlikte akıllı telefon piyasasında ismini duyurmaya başladı. Özellikle OnePlus 8 ve 8 Pro cihazları için yeni bir güncelleme yayınladığını açıkladı. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcıları mutsuz eden sistemsek iyileştirmelere odaklanıldı. Telefon kullanıcılarının en büyük şikayetleri bir süredir yeşil ekran sorunu olarak ifade ediliyordu.

Cihazların piyasaya sürüldüğü ilk andan itibaren çeşitli güncellemeler üzerine çalışan şirket, iki farklı güncelleme yayınladığını duyurdu. Şimdilerde yayınlanan OxygenOS 10.5.6 güncellemesi ise pek çok sorunu çözecek gibi görünüyor.

Güncellemenin toplam boyutunun 122 MB olduğu açıklandı. Bu süreçte sistemsel bazı iyileştirmelerle birlikte kamerada düzeltmelere odaklandığı ifade edildi. Geçtiğimiz hafta kullanıcılar tarafından yeşil ekran sorunu gündeme getirilmişti. Yeni güncelleme ile birlikte bu sorunun ortadan kaldırıldığı ifade ediliyor.

OxygenOS 10.5.6 Güncellemesi Neleri Kapsıyor?

Yazılım kaynaklı ortaya çıkan yeşil ekran sorunu yeni güncellemenin ardından tamamen çözüldü. Özellikle sistem içerisinde kararlılığı artıracak olan bazı güncellemeler yapıldı. Sistem üzerinde bilinen sorunlar ve gelişmiş sistem kararlılığı tamamen düzeltildi.

Telefonun bilinen kir algılama sorunu ise her zamankinden daha doğru olacak şekilde geliştirilmiş oldu. Ön kameranın çekim deneyimi yeni bir soluk kazandırılarak geliştirilmiş oldu. İletişim konusunda yaşanan stabilizasyon sorunları tamamen ortadan kaldırıldı. Çin merkezli olan teknoloji üreticisi şirket tarafından telefondan mümkün olduğunca daha fazla verim alınması için çalışmalar sürdürülüyor. Yeni güncellemeden kullanıcıların memnun oldukları belirlendi.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı