Teknoloji

Opera Tarayıcı’da VPN’i Aktif Etme?

Sanal Özel Ağ veya VPN kullanmak, web tarama alışkanlıklarınızın meraklı gözlerden korunmasına yardımcı olabilir. Opera web tarayıcısını kullanıyorsanız, ücretsiz bir tarayıcı tabanlı VPN servisine erişiminiz vardır; sadece etkinleştirmeniz gerekir. Opera’nın web tarayıcısının PC’nizde, Mac’inizde veya Androidinizde ücretsiz VPN’in nasıl etkinleştirileceğini öğretir. Ne yazık ki, Opera’nın iPhone / iPad sürümü artık VPN’i desteklememektedir.

Android İçin Opera Kullanımı

Android’inde Opera’yı aç. Kırmızı “O” simgesidir ve genellikle uygulama çekmecesinde bulunur. Kırmızı “O” simgesine dokunun. Tarayıcının sağ alt köşesindeki Opera logosu. Bu bir menü açar. Daha sonra menüdeki Ayarlar’a dokunun. Menünün altında.

Opera VPN Nedir

“VPN” anahtarını pozisyonundaki On Image (Açık Görüntü) konumuna getirin. Anahtar maviye döner, bu da özel bir pencere kullanırken artık VPN’de özel olarak gezebileceğiniz anlamına gelir. VPN’in tüm pencerelerde çalışmasını istiyorsanız, bu yönteme devam edin.

VPN ayarlarınızı düzenleyin. Opera, VPN’inizi yalnızca varsayılan olarak özel tarama modunda kullanacaktır. VPN kullanıldığında değiştirmek istiyorsanız, işte yapacağınız şey:

  • Kaydırıcının solundaki VPN öğesine dokunun.
  • VPN’in her zaman açık olmasını istiyorsanız, “Yalnızca özel sekmeler için VPN kullan” onay işaretini kaldırın.
  • Google ve Bing gibi arama motorlarını ziyaret ettiğinizde Opera varsayılan olarak VPN’i devre dışı bırakır. Bunun nedeni VPN’lerin web trafiğinizi başka bir yerden (genellikle başka bir ülkeden) geliyor gibi göstermesidir, bu da sonuçlarınızı çarpıtır. Arama yaparken VPN’de kalmak istiyorsanız, “Arama için VPN’yi Atla” anahtarını Kapalı (gri) konuma getirin.

 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı