Teknoloji

Opera Tarayıcıda Vpn’yi Aktif Etme?

Tarayıcı olarak, opera tarayıcıları kullananlar, kurulum işlemlerini tamamladıktan sonra opera VPN tarayıcı aktif etme? Olarak çok fazla sorular sormaktadırlar. Bu durumun nasıl yapılacağı ile alakalı sizlere birkaç bilgiden bahsedeceğiz. Bu indirme işlemini yapanlar, VPN özelliği ile aktif hale getirebilmek adına ayarlar bölümünden daha sonra ise opera üzerinden gezinme çubuğunun sol yanındaki bulunan VPN sekmesine ülke seçimi yaparak opera VPN tarayıcı aktif etme işlemini kolaylıkla yerine getirebilirsiniz. Bu işlemi tam anlamıyla bilmeyenler için aktif etme durumu oldukça kolaydır. Bu nedenle aktif etme işlemlerinizi kolaylıkla bu şekilde belirtmiş olduğumuz adımları izleyerek yerine getirmeniz mümkündür.

Opera VPN Nedir?

Opera olarak adlandırılan kelime öncelikle tarayıcı olarak kullanım sağlanan ve internette birçok aranacak şeylerin yazılarak arandığı bir uygulama olarak ifade edilebilir. Buna aslında arama motoru da denilebilir. Opera VPN tarayıcı, servisinden yararlanabilmek adına opera geliştiricileri olarak sürümü kullanmanız gerekmektedir. Örnek olarak sunulacak sürümler arasında yer alan opera VPN, PC olarak indirilebilecek bir sürüm olarak ifade edilebilir. Opera VPN tarayıcı indirildikten sonra kurulum sağlanır ve ayarlar bölümünden VPN özellikleri aktif edilir. Daha sonra ise herhangi bir internet sitesinden gezinme çubuğu sağlanarak sol taraftaki VPN sekmesi üzerinden ülke seçimi yapılır.

Opera VPN Çalışmıyor

Bu uygulamayı indiren kişilerin yakınmış olduğu konulardan bir tanesi de uygulamanın çalışmaması olarak ifade edilebilir. Opera VPN tarayıcı olarak çalışmama durumlarında yapılacak durumlar belli başlı olarak bulunmaktadır. Örnek olarak bu durumla karşılaştığınızda internet bağlantısı kontrolünü sağlamak olarak ifade edilebilir. Bu nedenle çalışamayabilir. İnternet hızı testi bağlantı seviyeniz düşük olduğunda çalışmama durumuyla karşılaşabilirsiniz. Bazı durumlarda ise opera VPN tarayıcı açık olarak görünse de web üzerinden gezinmek zor bir duruma dönüşmektedir. Bu durumda da ilk olarak lokasyon üzerinden hizmetlerinizin kontrolünü sağlamanız yeterli olacaktır. Eğer bağlanmış olduğunuz ülke uzak ise internetiniz yavaş olacaktır. Bu konu da önemli noktalardan bir tanesi de şirket tarafından alınmış olan VPN servisinin 30 Nisan itibari ile kapatılmış olarak belirlenmesidir.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı