Teknoloji

Oppo A52’nin Fiyat ve Özellikleri Belli Oldu

Oppo’nun orta segment telefonu A52’nin tasarım ve donanım özellikleri ortaya çıktı.

Türkiye pazarına son giren akıllı telefon markalarından biri olan Oppo, Türkiye pazarında kısa sürede önemli bir yer edinmiş durumda. Bu kapsamda piyasaya yüksek özellikli modellerin yanı sıra orta segment ve fiyat performans ürünleri de sürüyor. Ünlü firmanın bu özellikteki son modeli Oppo A52 oldu.

Özellikleri ilk olarak China Telecom sitesinde yayınlanan Oppo A52’nin LCD ekrana sahip olduğunu görüyoruz. Orta ve üst segment telefonların hemen hemen hepsinde olduğu gibi Oppo A52’nin de arka kısmında dörtlü kamera yerleşimini görüyoruz. Oppo A52’nin orta segment bir telefon için donanım özellikleri ise son derece yeterli gözüküyor.

Oppo A52’nin Donanım Özellikleri

  • Oppo A52’nin işlemci olarak 8 çekirdekli işlemci kullandığını görüyoruz.
  • 8 GB’lık bir RAM’ e sahip olması her ne kadar kötü bir özellik gibi gözükse de bu segment telefonlar için son derece yeterli olduğunu söyleyebiliriz.
  • Oppo A52’nin 128 GB depolama alanına sahip olduğunu görüyoruz. Depolama özelliği SD kart desteği sayesinde 256 GB’a kadar arttırılabiliyor.
  • Oppo’nun hemen hemen bütün telefonlarında öne çıkan güçlü pil desteğini Oppo A52’de de görebiliyoruz. Oppo A52 5000 mAh değerinde uzun ömürlü bir batarya ile birlikte geliyor.
  • Arka kısmında 4 adet kamera bulunan Oppo A52’nin kameraları sırasıyla 12 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP değerinde

Oppo A52’nin Tasarım Özellikleri

Siyah, yıldız beyazı ve mor renk seçenekleriyle birlikte satışa sunulacak olan Oppo A52’nin 162.0 x 75.5 x 8.9mm boyutlarında ve 192 gram ağırlığa sahip olacak.254 dolardan satışa sunulacak olan Oppo A52’nin Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı ile ilgili henüz net bir bilgi yok.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı