Teknoloji

OPPO, Reno Ace İle Beraber Yeni Şarj Sistemini Gösterdi

Teknoloji dünyası baş döndürecek bir hızla ilerlemekte. Çinli teknoloji üreticisi OPPO, 25 dakikada şarj eden ve % 100 dolum sağlayan bir şarj cihazı ürettiğini duyurdu. 4.000 mAh’lik bir telefonu bu kadar hızlı şarj etmesi, gözlerin OPPO’nun yeni şarj cihazına çevrilmesine neden oldu.

Eskiye Nazaran Amiral Telefon Katili Bir Şarj Cihazı

Akıllı cihaz üreticilerinin en büyük sıkıntısı, ürettikleri cihazın batarya şarjı sürelerinin uzun sürmesi. Ancak OPPO’nun ürettiği yeni şarj cihazı ile bu sorunun da tarihe karışmasını sağlayacak gibi görünmekte. Şimdilik Reno Ace telefonlarda kullanılacak olan sistemin, diğer markalar için de itici olması beklenmekte. Yeni cihazın akıllı cihaza gönderdiği güç ise tam 65W.

Telefonların ilk dönemleri düşünüldüğünde 25 dakika doğrusu hiçbir şey. Çünkü eskiden akşamdan şarja bırakılan telefonlar sabah kalkılınca açılmaktaydı. Daha sonra Nokia’ların uzun süren şarj süreleri ile daha az şarja takılan telefonlar hayatımıza girdi. Ancak akıllı telefon modelleri yetmeyen şarjlar ile aklımızda yer etmiş durumda. Bu durumu çözmek isteyen teknoloji üreticileri artık daha fazla kapasiteye sahip batarya üretimi yapmaktalar.

Yalnızca 10 Dakikada % 50 Doluluğa Ulaştırıyor

Ne kadar yüksek kapasiteli olursa olsun, cihazların kullandığı uygulamalar, işletim sistemi ve kamera sistemleri bataryayı hızlı bir şekilde bitirebilmekte. Kullanılan şarj cihazları ise uzun süreli şarj etme özelliklerini halen korumakta. Çünkü büyüyen bataryalarla beraber şarj olma süreleri de artmış durumda. Son yıllarda ise cihaz üreticileri hızlı şarj teknolojisi üzerinde çalışmalarını yoğunlaştırdılar. Ancak şu an OPPO’nun iddia ettiği kadar hıza ulaşan bulunmamakta.

Firma, hızlı şarj teknolojisini tanıtmak için bir de video yayınladı. SuperVOOC adı verilen şarj sistemi, videoda 4.000 mAh’lik bir bataryayı yarım saatten az bir sürede şarj etmeyi başarmakta. Videonun ilk dakikasında % 0’da başlayan bataryanın, 10 dakika sonra % 50 doluluk oranına ulaştığı görülmekte. OPPO Find X’in şarj cihazı ise bu oranı 15 sonra sağlamaktaydı. Find X’in cihazı 50W’lık bir gücü cihaza gönderdiği bilinmekte.

Reno Ace İle Ekim’de Resmen Tanıtımı Beklenmekte

Find X sürümüne göre çok daha güçlü olan yeni şarj cihazına sahip olacak olan Reno Ace, henüz ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında ise henüz bir tarih verilmedi. Ekim ayında tanıtımının yapılması beklenen telefon hakkında ise üst segment bir telefon olduğu iddiaları mevcut. Yani yeni OPPO Reno Ace’in bir amiral gemisi telefon olacağını söyleyebiliriz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı