Teknoloji

Panasonic Lumix S1: Kristal Netliğinde Yeni Lens Modeli

Herkes bugünlerde akıllı telefon fotoğrafçılığına bağlanmış gibi görünüyor. Bu kamera üreticilerinin endişelenmesini sebep olmaktadır.  Her geçen gün kamera ve lens üreticileri tarafından daha kaliteli daha yüksek çözünürlüklü lensler üretilmektedir. Lumix S1 ile Kristal Netliğinde özel bir lens üretimi gerçekleştirdiler. Geçtiğimiz günlerde, Japon teknoloji firması Panasonic, Hindistan pazarında tam kare aynasız Lumix S serisini tanıttı.

Lumix S1 ve S1R’yi 24 megapiksellik ve 47.3 megapiksellik tam kare CMOS sensörleri ile yeni S serisi, mükemmel bir görüntüleme deneyimi sağlayan L-Mount standardına dayanıyor. Lumix S1 ile doğa ve manzara fotografları çok iyi bir şekilde çekilebiliyor. Lens konkan bölgesinde bir kaç fotografçı ile denendi ve ortaya harika görüntüler çıktı. Yeni Lumix kameranın ince ayrıntılarına daha derinden inmeden önce, bu kameranın sadece olağanüstü olduğunu söyleye bilirim;  bu lens ile fotoğrafçılığımız bizi kumların, denizlerin ve kıyı bölgesinde yaşayan birçok kültürü keşfetme yolculuğuna çıkartacaktır. Yerin nüanslarını ve o anın duygularını anlatabilen fotoğraflarla hikayeler oluşturmayı bu lens ile başarabilirsiniz.

Yeni tam kare aynasız Lumix S serisi sezgisel kontrole, ağır alan kullanımı için sağlam bir tasarıma, dayanıklılığa, profesyonel fotoğrafçılığa ve videografiye uygun genişletilebilirliğe sahiptir. Lumix S1, lens, sensör üzerindeki gelişmiş kontrol teknolojisine dayanan yüksek hızlı, yüksek hassasiyetli bir AF sistemi sunar ve yeni Venus Engine, kullanıcının hedefi net bir şekilde hatasız bir şekilde yakalamasını sağlar.

Ağır saha kullanımına dayanacak kadar sağlam olması için, Lumix S1’in ana yapısı, magnezyum alaşımlı tam döküm ön / arka çerçeveden oluşur. Genel olarak sağlam konstrüksiyon ve her bir bağlantı noktası, kadran ve düğme için bir sızdırmazlık elemanı bulunur, bu da yalnızca düşmeye ve toza dayanıklı değil aynı zamanda -10 derece Santigrata kadar donmaya dayanıklı olmasını sağlar. Deklanşör ünitesi ayrıca yaklaşık 400.000 devir için dayanıklıdır. Teknik açıdan konuşursak Lumix S1, 24.2 megapiksel tam kare CMOS sensörlü (35,6 mm x 23,8 mm), doğal ve keskin bir netliğe ek olarak yüksek hassasiyette çok iyi bir performans ve geniş bir dinamik aralık sağlayan bir hibrid kameradır. 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı