Teknoloji

Pixel Telefonların Öncüsü Marc Levoy Google’dan Ayrıldığını Açıkladı

Dev teknoloji devi olarak bilinen Google sadece yazılım üretimi yapmıyor. Bunun dışında pek çok hizmet verdiği biliniyor. Aslında Android işlemcilere sahip olan pek çok akıllı telefon modeli ile bir alt yapı çalışması da sunmaya devam ediyor. Son dönemlerde Pixel serisi olarak ifade edilen akıllı telefonların sade kullanımı ile dikkat çektiği biliniyor. Son dönemlerde Android işletim sisteminin en sade halini sunması ile bilinen akıllı telefonlar oldukça sevilmişti.

Pixel telefonlar son dönemlerde kameraları ile birlikte diğer telefon modellerinin kamerası ile karşılaştırma yapıldığı zaman oldukça zayıf donanımlardan oluştuğu ifade edilmişti. Bununla birlikte şirketin sorumlusu olarak Marc Levoy biliniyordu. Ancak 6 yıl önce şirket bünyesinde çalışmaya başlayan ünlü ismin telefon kameralarını mümkün olduğunca en iyi seviyeye getirmek için çalıştığı öğrenildi. Görevini başarılı bir şekilde yerine getirdiği ve ardından görevden ayrıldığı belirlendi.

Telefon Kameralarını Geliştirmek İçin Çalıştı

Yeni çıkan bir haber doğrultusunda ünlü ismin Google bulunan görevinden Mart ayında ayrıldığı belirlendi. Şirket tarafından bu ayrılıkla ilgili bir açıklama yapılmadı. Ayrılığın nedeni hakkında henüz bir şey bilinmiyor. Daha önceki dönemlerde konu hakkında bazı iddialar ortaya atılmıştı. Bu iddialar çerçevesinde telefon geliştirme sırasında şirkette karşıt görüşlerin bulunduğu yönündeydi. Bunun ardından Levoy’un da şirkete karşıt görüşleri bulunan kişilerden biri olduğu belirlendi. Yapılan tüm görüşmeler sonrasında görüşlerin ortak bir noktada buluşmadığı belirlendi.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı