Teknoloji

Play Store Üzerinde ‘Hayalet Güncelleme’ Sebebi Hala Bilinmiyor

Google Play son zamanlarda kötü amaçlı yazılımlarla gündeme gelmeye başladı. Bunun ardından son günlerde bir hayalet güncelleme gündeme gelmeye başladı. Son günlerde Google Play Store listesi incelendiği zaman ciddi bir karışıklığın yaşandığı belirlendi. Bu karmaşıklığın yaşanmasının ardından yeni bir güncelleme ile sorununun ortadan kaldırıldığı ifade edilmişti. Şimdilerde uygulama üzerinde yeni bir hata daha gündeme gelmeye başladı. Bu hatanın nedeni ise henüz bilinmiyor.

Güncelleme sayfası içerisine girildiği zaman bazı uygulamalar içerisinde yeni güncellemelerin yayıldığı öğrenildi. Bu güncellemelerin şimdiki boyutları ise görünmüyor. Bununla birlikte güncellemeyi gerçekleştirdiğiniz zaman asıl sürüm kodunun değişmediği belirtildi. Aslında güncelleme gibi görünüp güncellemenin gelmediği belirlendi.

Hayalet Güncellemelerin Nedeni Bilinmiyor

Hata üzerinde bir değerlendirme yapıldığı zaman bazı dikkatli kullanıcılar tarafından durum ortaya çıktı. Gözlemlenen bu hatanın aslında kişiye özel olmadığı belirlendi. Google Play Store üzerinde bulunan tüm kullanıcıların ve cihazların bu hatadan etkilendikleri belirlendi.

Söz konusu olan güncellemeler içerisine girildiği zaman herhangi bir dosya boyutunun olmadığı belirlendi. Bu ilk etapta kullanıcılar arasında tartışmalara neden oldu ancak bunun asıl sebebinin hayalet güncellemeler olduğu belirlendi.

Asıl ilginç durum ise hayalet güncellemelerin sebebinin bilinmemesi olarak ifade edildi. Google’a konu hakkında bazı sorular yöneltildi ancak bu soruların yanıtsız kaldığı belirlendi. Yeni güncellemeler çerçevesinde sorunun çözülmesi bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı