Teknoloji

PlayStation 5 DualSense Kulaklık Girişine Sahip Mi?

Sony’nin yeni oyun konsolu PlayStation 5’in oyun kumandası DualSense geçtiğimiz gün tanıtılmıştı. Peki PlayStation 5’in kontrolcüsü DualSense kulaklık girişine sahip mi?

Kısa bir süre önce PlayStation 5’in teknik özelliklerini aktaran Sony, şimdi de PlayStation 5’in kontrolcüsünü duyurdu. PlayStation’ın DualShock kontrolcülerine benzeyen yeni PlayStation 5 kontrolcüsünün adı “DualSense” oldu. Tamamen yenilenmiş bir tasarım ile birlikte gelen DualSense, “haptic feedback” denilen dokunsal geri bildirim özelliğine sahip. 

Sony bu yeni teknolojisini tam olarak açıklamadı ancak yeni deneyim ile birlikte oyunların üst seviye bir deneyim sunacağı aktarıldı. DualSense kumandasının öne çıkan bir diğer özelliği ise L2 ve R2 tetik hassasiyetlerinin iyileştirilmiş olması. Sony Genel Müdür Yardımcısı Hideaki Nishino açıklamasında yeni tetik tuşları ile birlikte ok atmak için yay germe hissiyatı tam anlamda oyunculara sunulabilecek. 

PlayStation 5’in oyun kumandasının tasarımına detaylı olarak baktığımızda ise beyaz hatların çoğunlukta olduğunu görüyoruz. Alt tarafında Type – C bağlantı noktasının olduğu cihazda 3.5 mm kulaklık girişini, dahili mikrofonu, hoparlörü ve joystickleri görüyoruz. PlayStation 5 DualSense’in bu kısmı ise siyah hatlara sahip. DualSense’in arkasında yer alan tetik tuşları ise yine siyah renkli. 

Daha Yüksek Batarya Kapasitesine Sahip Olacak

İyileştirilmiş batarya ile daha yüksek bir kullanım sunacak olan DualSense’in titreşim mekanizması da DualShock 4 kontrolcüsüne göre çok daha iyileştirilmiş olacak.

PlayStation Ürün Müdürü Toshimasa Aoki, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda, DualSense’te, tıpkı DualShock 4’teki gibi kullanıcıların kendi kulaklıklıklarını takabilecekleri bir ses jakı olduğunu söyledi. DualSense ayrıca belirttiğimiz gibi DualShock 4’ten farklı olarak dahili mikrofon desteğine sahip olacak.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı