Teknoloji

PlayStation 5 Fiyatı Ve Çıkış Tarihi Ortaya Çıktı

Sony’nin önümüzdeki yılın son döneminde satışa sunacağı PlayStation 5 oyun konsolunun fiyatı ve çıkış tarihi ortaya çıktı. 

Sony’nin popüler oyun konsolu PlayStation 4 dünya genelinde satış başarısıyla Sony’nin yüzünü güldürmeye devam ediyor. PlayStation 4 konsolunu tanıtmasının üzerinden tam 6 yıl geçen Sony yeni PlayStation modeli PlayStation 5 üzerinde çalışmalara başlamıştı. Önümüzdeki yıl çıkacağını müjdelediği PlayStation 5 oyun konsolunun fiyatı ve çıkış tarihi ile ilgili önemli bir paylaşım yapıldı. 

PlayStation 5 Çıkış Tarihi Belli Oldu

Sony’ye ve PlayStation’a yakınlığıyla bilinen PSErebus isimli Twitter kullanıcısı Sony’nin yeni oyun konsolu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Gran Tourismo 7 oyunu çıkış tarihini takipçileriyle paylaşan PSErebus daha sonrasında ise PS5 oyun konsolunun Kuzey Amerika’da satışa çıkacağı tarihi belirtti. PSErebus’a göre PlayStation 5 oyun konsolu Kuzey Amerika’da 20 Kasım 2020 tarihinde satışa sunulacak. 

Ortaya çıkan çıkış tarihi doğruysa eğer ki bu tarihin Sony için önemi büyük. 2020 yılı itibariyle Sony PlayStation 2’nin 20. Yıl dönümüne ay olarak ise PlayStation 3’ün tanıtıldığı aya denk geliyor. İddia edilen tarihin Noel’den 5 hafta önce olması da tüketiciler için iyi bir yeni yıl hediyesi seçeceği olabileceği anlamına geliyor. 

PlayStation 5 Fiyatı 

Sony PlayStation 5 oyun konsolunun başlangıç fiyatının 499 dolar civarında olması bekleniyor. Sony PlayStation 4 Pro modelinin 399 dolar fiyat etiketine sahip olduğu ve PlayStation 4 Pro modelinin ülkemizde 3.000 TL’den satışa sunulduğu düşünüldüğünde PlayStation 5’in ülkemizde 5.000 TL bandında satışa sunulabileceğini söyleyebiliriz. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı