Teknoloji

PlayStation 5 İşlemci Gücü En İyisi Olacak

PlayStation 5 tutkunları piyasaya çıkacak olan yeni modelin teknik özelliklerini merak etmeye başladı. Geçtiğimiz ay Playstation 5 fiyatı açıklanmıştı. Sony firmasına yakınlığı ile bilinen Smithers, yeni modelin 400 ile 500 dolar arası bir fiyatla raflarda yer alacağını açıklamıştı. Playstation ailesinin en genç üyesinin ne zaman bu kervana katılacağı ise henüz bilinmiyor. Yeni konsolun sesleri duyulmaya başlamışken insanlarda teknik özelliklerini araştırmaya başlamış durumda.

Yakuza serisinin kurucusu olan Toshihiro Nagoshi PS5 konsoluyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Nagoshi, Playstation 5 modelinin işlemcisinin şu ana kadar çıkan serilerden çok daha iyi olduğunu açıkladı. Yeni modelin işlemci gücüne hayran olduğunu söyleyen Nagoshi, yeni konsolun tüm oyun tecrübelerini tamamen değiştireceğini ifade etti.

Playstation 5 bilindiği üzere 8 çekirdekli AMD Ryzen Zen 2 işlemcisini kullanıyor. Raytracing destekli olan bu işlemci aynı zamanda 8K çözünürlüğe sahip. Playstation’ın yeni üyesinin SSD desteği ile geleceği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. PS tutkunları yeni modelin çıkacağı günü sabırsızlıkla bekliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı