Editörün SeçimiTeknoloji

Playstation 5 Remastered Engine Özelliği Nedir?

Artık bu sene sonunda tanıtılacağına kesin gözüyle bakılan Playstation 5 (PS5) için sızıntılar ardı ardına geliyor. CES 2020’de hakkında oldukça az bilgi aldığımız Playstation 5 için ortaya atılan yeni belgeler, yeni nesil konsolun eski oyunları nasıl çalıştıracağını, grafiklerini hangi mantıkla düzelteceğini ortaya koydu. 

Özellikle nostalji severlerin merakla beklediği Remastered Engine özelliği, PS1’den PS4’e kadar olan tüm eski oyunları PS5’de oynatılmasına olanak tanıyacak.Geçtiğimiz günlerde oldukça önemli sızıntılarla tanınan HipHopGamers tarafından ortaya atılan Remastered Engine özelliği teorisi, bugün ortaya çıkan yeni belgelerle doğrulandı. 

Playstation 5 Remastered Engine özelliği ortaya çıktı

Kaynağı direkt Sony’e kadar ulaşan sızıntıya göre PS5’in remastered motoru, eski oyunların grafiklerinde optimizasyon ve ekran yenileme hızında iyileştirme yapabilecek yapay zekaya sahip olacak. Ufak da olsa eski oyunların grafiklerini iyileştirecek olan bu yapay zeka, PS5’in tüm gücünü kullanarak eski oyunları modernize ederek günümüz teknolojisine en yakın şekle sokacak. 

Bakalım PS5 Remastered Engine nasıl bir donanım ve yazılıma sahip olacak bekleyip göreceğiz. Sony’nin bu özelliği en kısa sürede resmi olarak doğrulaması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı