Teknoloji

PlayStation 5 Satışları Tüm Dünyada Aynı Anda Başlayabilir!

Koronavirüs salgını pek çok teknoloji şirketini de derinden etkiledi. Daha önce oyun severler tarafından büyük bir heyecanla beklenen PlayStation 5 satışları salgının dünya genelinde etkisini artırması üzerine ertelenmişti. Bunun üzerine şirket tarafından yeni bir kararın alındığı ve böylece dünyanın her bölgesindeki müşterilere aynı anda ulaşmanın hedeflendiği iddia edildi.

Oyuncular tarafından uzun zamandır büyük bir merakla beklenen PlayStation 5 oyun konsollarının bu yıl sonunda piyasaya sürülmesi bekleniyor. Henüz hakkında her şeyin bilinmediği konsollar oyuncuları heyecanlandırmaya devam ediyor. Zaman geçtikçe şirket oyun konsolları hakkında yeni bilgileri paylaşmaya devam ediyor. Süreç hakkında her geçen gün yeni iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. En son geçtiğimiz hafta yayınlanan bir iddia sonrasında Sony’nin sınırlı sayıda üretimle karşı karşıya kaldığı da belirtilmişti.

Dünyanın Her Bölgesinde Aynı Anda Satılacak!

PS5

Daha önceki yıllara ve üretimlere bakıldığı zaman önce Kuzey Amerika’da satışlar başlamış birkaç hafta sonra Avrupa’da satışa sunulmuş ve en sonunda da bir yıl sonra Japonya’da satılmaya başlanmıştı. Bu sürece bakıldığı zaman tüm dünyada aynı anda satışa sunulmanın mantıklı olduğu düşünülüyor.

Sony Başkanı Jim Ryan tarafından da cihazın dünyanın her bölgesinde eşit zaman dilimlerinde satışa çıkarılmasının desteklendiği belirtiliyor. Bu durumda oyuncular farklı ülkelerdeyse oyun konsolunun kendi ülkelerine gelmesini sabırsızlıkla beklemeye gerek kalmadan satın alabilecek. Buna göre her ülkeden oyuncu, oyun konsolunun tanıtımının gerçekleştirilmesinin çok kısa bir süre sonra cihazı satın alabilecekler.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı