Teknoloji

PlayStation 5 Yeni Oyun Denemeleri İle Gündemde!

Oyun severler tarafından yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 büyük bir heyecanla bekleniyor. Bu süreç içerisinde yapılan açıklamalara göre 2020 yılının son aylarında piyasaya sürülmesi ve tanıtılması bekleniyor. Oyun konsolu içerisinde yüksek maliyetli donanımların kullanılması nedeniyle fiyatının da son derece yüksek olacağı ifade ediliyordu. Gelen ilk bilgilere göre 499 dolar ile 549 dolar arasında değişiklik göstermesi bekleniyor. Türk lirası ile düşünüldüğü zaman oyun konsolunun fiyatının yüksek olduğu ifade ediliyor.

Şimdilerde yeni nesil oyun konsolu hakkında yeni bir iddia gündeme geldi. Gündeme gelen bir sızıntı haber sonrasında oyun konsolundaki demo oyunlar anlık olarak denenebilecek. Bunun için PS Store için bazı arayüz programları hazırlamaya başladı. Böylece yüksek ücretlerde olan oyunları indirmeden öncesinde deneme fırsatı bulabilirsiniz.

Oyun Konsolu Hakkında Yeni Bilgiler Gelmeye Devam Ediyor

PlayStation 5 hakkında her geçen gün yeni bilgiler sızdırılmaya devam ediyor. Ancak bu süreç içerisinde henüz oyun konsolunun kendisini gösteren bir tanıtım yapılmadı. Daha önceki konsollarda da CPU ile GPU birimlerinin hızlı bir şekilde çalıştığı ve bu süreçte ciddi şekilde ısındığı ifade edilmişti. Yeni modelde yapılan çalışmalara rağmen henüz bu problemin kökten çözülmesini sağlayacak bir çalışmanın yapılmadığı belirlendi. Firmanın yeni tasarım için Xbox Series X benzeri bir kasa üzerinde çalıştığı ancak rakibinin tasarımını kopyalamak istemediği için bu konuda farklı tasarımları da değerlendirdiği söyleniyor.  

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı