Teknoloji

PlayStation 5’in Arayüzünü Tasarlayan Reddit Kullanıcısı Övgüleri Topladı!

Tüm oyun severler tarafından büyük bir heyecanla beklenen PlayStation 5 için geri sayım başladı. Bu süreç içerisinde yıl sonunda piyasaya sürüleceği ifade edilmişti. 2020 yılıyla birlikte teknolojide yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bu noktada yeni nesil konsollar daha fazla dikkat çekiliyor. Yeni nesil oyun konsolları hakkında detaylar merak edilirken Sony tarafından herhangi bir açıklamanın gelmemesi heyecanı daha fazla artırıyor.

Geçtiğimiz günlerde bir Reddit kullanıcısı Sony için kendi imkanları dahilinde hayal gücünü kullanarak tasarlamış olduğu bir arayüzün paylaşımını yaptı. 13 saniyelik video Reddit üzerinden paylaşıldı. Bunun üzerine kısa sürede fazlasıyla beğeni aldığı öğrenildi.

Kullanıcı Tarafından Tasarlanan Arayüz Çok Sevildi!

arayüz

Bir Reddit kullanıcısı tarafından tasarlanan arayüz videosu 13 saniyeden oluşuyor. Daha önce tasarlanan PlayStation ‘ün arayüzüne olan benzerliği ile dikkat çekerken, konsept tasarımı sırasında daha dikkatli davranıldığı belirtildi. Detaylara inildiği zaman benzerliğin sanıldığı kadar fazla olmadığı belirtiliyor.

Konsept videosunda temiz ve göz yormayan bir kurgu yapıldığı görülüyor. Ekran üzerinde sadece bildirimler, arkadaşlar ve kupa simgelerine yer verilmiş durumda. Oyunun altında ise oyunun oynandığı süre, ilerlemeler ve başarımlar gibi çeşitli detaylara yer veriliyor. Daha önce oyunu seçince doğrudan oyun başlıyordu ancak yeni sistemde bu pek mümkün olmayacak. Oyunu başlatmak için X tuşuna basılı tutmak yeterli olacak. Bir hayran tarafından tasarlanan arayüzün son derece etkili ve basit bir tasarımının olduğu ifade ediliyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı