Editörün SeçimiGündemTeknoloji

PlayStation Prototipi Açık Arttırma İle Satılıyor

Sony tarafından geliştirilen ve konsol piyasasından en büyük pay sahibi olan PlayStation, bildiğiniz gibi artık yeni nesile hazırlanıyor. Zira ömrünü dolduran PlayStation 4’ün ardından Sony harekete geçmiş ve PlayStation 5 için tüm hızıyla çalışmalara başlamıştı.

Yeni nesil konsolun bu yıl içerisinde görücüye çıkması beklenirken PlayStation cephesinde ilginç bir olay yaşandı. Bir evin bodrum katında şans eseri bulunan PlayStation konsolunun ilk prototipi, açık arttırma ile satışa çıkarıldı. Öyle ki prototip kısa sürede 420 bin dolar teklif aldı.

PlayStation prototipine 420 bin dolar teklif edildi

Sony ve Nintendo ortaklığı ile geliştirilen ilk prototip, bildiğiniz gibi PlayStation konsollarının atası olarak kabul ediliyor. Zira bu prototipin bir diğer özelliği ise artık oyuncular arasında mitolojiye dönüşmesi. Yeryüzünde sağlam olarak bulunduğuna inanmayan oyuncular, ilk PlayStation prototipi için sadece dedikodudan ibaret olduğunu söylüyorlardı.

Lakin açık arttırma ile satılığa çıkan konsol için şimdi büyük yarış başladı. Tarihi en nadide konsolu olarak gösterilen bu prototip her ne kadar açık arttırmaya 48 bin dolar ile başlasa da şu anda verilen en yüksek rakam 420 bin dolar. Ve açık arttırmanın bitmesine de daha 20 gün var.

Bir PlayStation oyuncusu tarafından satın alınacağı evin deposunda şans eseri bulunan konsol için uzmanlara göre yapılan teklifler 500 bin doları geçebilir. Yani konsolu bulan oyuncu şans eseri yarım milyon doların sahibi olabilir. Bakalım konsol en yüksek ne kadara satılacak bekleyip göreceğiz.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı