Teknoloji

Popüler Yayın Platformu Twitch’ten Yeni Hizmet:Talk Show

İnternetin yükselen yıldızı Twitch, büyük bir adım daha atmaya hazırlanıyor. Yeni canlı yayın formatları üzerinde çalışan Twitch, talk show programı yayını yapmaya hazırlanıyor.

Geçtiğimiz yıllar içerisinde büyük bir çıkış yapan Twitch, özellikle oyun yayınında zirvedeki yerine koruyor ve daha da perçinliyor. Twitch sadece geçtiğimiz iki ay içinde izlenme sürelerinde yüzde 23’lük bir yükseliş yakaladı.

Salgına karşı alınan önlemlerden dolayı evlerine kapanan insanlar pek çok video izleme platformunu yakından takip ediyor. Başta Youtube olmak üzere Twitch’in de izlenme oranları oldukça artmış durumda. Özellikle içinde bulunduğumuz dönemi değerlendirmek isteyen Twitch, daha çok kullanıcıya hitap etmek için genç erkekler tarafından sunulması planlanan bir canlı yayın formatı üzerinde çalışıyor.

Twitch için yapılması planlanan talk show programının, ertelenen veya iptal edilen ünlü talk showcuların ve şovmenlerin programlarına alternatif olarak devreye sokulması planlanıyor. Twitch’in bu yayın ve etkinlikler için ayırdığı bütçe ise aylık 50,000 ile 250,000 dolar arasında olacak. Şimdiye dek daha çok oyun yayınlarını destekleyen ve elde ettiği gelirin önemli kısmını buradan kazanan Twitch,  Netflix gibi takip edilen bir platform olmayı hedefliyor.

Yapılacak talk show yayınları için kendi partnerlerinden de fikir alan Twitch, bu fikirler doğrultusunda talk show programlarının formatlarını, belirleyecek.

Twitch, yayınlanacak talk show programları için yaptığı planlara göre bu yayınları, 18-24 yaşındaki erkek kullanıcılar ve bu tür içeriklere heves duyan kullanıcılar yapabilecek. Twitch’in talk show yayınları niye böyle sınırlama koyduğu hakkında herhangi bir bilgi yok.  Ancak bu yaş grubundaki erkek yayıncıların çoğunun IRL yayını yerine oyun yayını yapıyor olması ise oldukça dikkat çekici.Twitch’in söz konusu format için gelecek birkaç gün içinde daha detaylı bir açıklama yapması bekleniyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı