Teknoloji

Province Ne Demek?

Popüler sosyal medya uygulaması Instagram’da, yeni ‘il’ eğilimi kullanıcılar tarafından yayılıyor. Peki sosyal medya dilinde bu yeni kelime ne anlama gelmektedir?

Fotoğraf ve video paylaşım uygulaması  olan Instagram’da başlangıç gösteren bu popülarite daha sonra da diğer sosyal medya platformlarına yayıldı. ‘Province’ kullanıcıların bulunduğu şehirdeki konum bildirimlerinin sonuna eklendi. Sosyal medyalar il kelimesinin yerine  Province kelimesini İngilizce olarak kullanır. İşte il kelimesinin diğer anlamları …

İl Nedir? Instagram Eyaletinin Anlamı Nedir?

Instagram’da paylaşırken, kesinlikle benim gibi her ayrıntıya dikkat eden kullanıcılar var. Bu detaylardan biri konumlarda yazılmış İl kelimesidir. Özellikle Instagram’a fotoğraf eklerken veya hikaye eklerken, konum konumu bölümünde bulunduğunuz şehrin adının sonunda İl kelimesi de var. İl kelimesinin anlamını bilmeyen kullanıcılar konum eklemekten korkar veya İl kelimesinin anlamını aramaya başlar.

Instagram’da zaman zaman kısaltmalar var. Province kelimesi bir kısaltma değildir, ama tabii ki Türkçe karşılığı vardır. Şimdi isterseniz, Instagram Province nedir, neden Instagram’da neden kullanılır?

Instagram Province Ne Anlama Geliyor?

Instagram Eyaleti Ne Anlama Geliyor? Province il, eyalet ve bölge anlamına gelir. Örneğin Antalya  Province yazıldığında Antalya ili anlamına gelir. İsterseniz, Province İkelimesini veya ekleyebilirsiniz. Bulunduğumuz yerdeki Province kelimesini özellikle bu sayfadaki Instagram hikayelerinde açıklamaya çalıştık, fikirleriniz varsa, yorum bölümünde belirtebilirsiniz.

Instagram’da bir konum paylaşırken, geçerli bölgenin bölgenin sonunda yazılmasının nedeni Instagram’ın bunu bir bölge olarak algılamasıdır. Mesela Hatay’dasınız, ancak Hatay’ın “A” bölgesinden hareket ettiğinizde, eyalet orada yazılıyor.

Peki “il ne anlama geliyor?”  Sorusunu en kısa ve net şekilde cevaplamak için: İl, il, eyalet, şehir, bölge anlamına geldiğini söyleyebiliriz.

Province’nin Türkçe Karşılığı Nelerdir?

  1. İl, il, eyalet
  2. Ülke, bölge
  3. Yargı Yetkisi
  4. Kilise etki bölgesi
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı