Teknoloji

Qualcomm Snapdragon 865 Tanıtım Tarihi Açıklandı

İşlemci üreticisi Qualcomm üst seviye yeni işlemcisi Snapdragon 865’in tanıtım tarihini açıkladı. Samsung tarafından üretilecek olan Snapdragon 865’in ne zaman tanıtılacağı belli oldu. 

Mobil işlemci üreticisi Qualcomm 3 – 5 Aralık tarihleri arasında Snapdragon Teknoloji Servisi isimli bir etkinlik düzenleyeceğini açıkladı. Qualcomm’un yeni teknolojilerinin tanıtılacağı etkinlik Hawaii’de düzenlenecek. 

Qualcomm’un bu etkinlikte tanıtması beklenen Qualcomm 865 işlemcisinin özellikleri hakkında şimdilik bir bilgi bulunmuyor. Snapdragon 865 olarak isimlendirilmesi beklenen işlemcinin ilk olarak Hawaii’deki etkinlikte tanıtılması bekleniyor. 

Snapdragon 865 Özellikleri

Qualcomm’un 2020 yılının amiral gemi modellerinde kullanılacak olan yeni işlemcisi Snapdragon 865 özellikleri şimdilik bilinmiyor. Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisinin ilk olarak Samsung Galaxy S11 modellerinde olmak üzere üst seviye akıllı telefon modellerine güç vermesi bekleniyor. Qualcomm’un Snapdragon 865 işlemcisinin Samsung tarafından üretilmesi ve 7 nm üretim teknolojisi ile üretilmesi bekleniyor. 

Qualcomm Snapdragon 865 ile birlikte ayrıca Snapdragon işlemcilerine ilk kez 5G modem dahil edilecek. Yeni işlemcinin 5G modem ile birlikte gelmesiyle birliktem modemin fiyatının artması bekleniyor. Snapdragon 865 işlemcisinin teknik özelliklerinin ilerleyen günlerde ortaya çıkması bekleniyor. 

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı