Teknoloji

Qualcomm Yeni Mobil İşlemcilerini Tanıttı

Qualcomm önümüzdeki yılın amiral gemi modellerinde kullanacak olan amiral gemisi işlemcisini ve orta segment yeni işlemcisini tanıttı.

Qualcomm gerçekleştirdiği özel bir etkinlikte amiral gemisi yeni işlemcisi Snapdragon 865’i tanıttı. Qualcomm Snapdragon 865 ile birlikte Snapdragon 765 işlemcisini de tanıttı. 

Qualcomm Snapdragon 865 işlemcisi ilginç olarak 5G modem entegreli olarak gelmiyor. Önümüzdeki yılın amiral gemi akıllı telefonlarında kullanılacak olan Snapdragon 865 işlemcisinin bünyesinde 5G modemin olmaması oldukça kötü bir durum. 

Snapdragon 865 işlemcisinin özellikleri şimdilik açıklanmasa da performansının bir önceki işlemci Snapdragon 855’e göre arttırıldığı aktarıldı. Qualcomm’un orta üst segment akıllı telefonlar için duyurduğu Snapdragon 765 işlemcisi ise dahili 5G modeme sahip. Qualcomm’un Snapdragon 765 işlemcisi 5G ağlara bağlanmak için ek bir modeme ihtiyaç duymuyor. Qualcomm Snapdragon 765 işlemcisinin bir de oyun odaklı Snapdragon 765G işlemcisi bulunuyor. 

Qualcomm Yeni İşlemcilerin Özelliklerini 4 Aralık Tarihinde Açıklayacak

Qualcomm’un önümüzdeki yıl amiral gemi modellerinde kullanılacak olan mobil işlemcilerinin özellikleri 4 Aralık tarihinde açıklanacak. Qualcomm’un MWC 2020 kapsamında tanıtılacak akıllı telefonlarda kullanılacak olan yeni işlemcilerinin nasış bir performans sunacağını akıllı telefonların tanıtılmasıyla birlikte netleşmesi bekleniyor. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı