Teknoloji

Qualcomm Yeni Snapdragon İşlemcilerini Duyurdu

İşlemci üreticisi Qualcomm yeni nesil Snapdragon işlemcilerini tanıttı. Tanıtılan işlemciler arasında giriş ve orta seviye akıllı telefonlarda kullanılacak Snapdragon 720G işlemcisi dikkat çekiyor. 

Qualcomm, 2019 yılı sonunda yeni Snapdragon 865 ve Snapdragon 765 işlemcilerini duyurmuştu. Snapdragon 865 işlemcisini üst seviyesi akıllı telefon modelleri için tanıtan Qualcomm Snapdragon 765 işlemcisini ise orta üst segment cihazlar için duyurmuştu. Qualcomm çok konuşulan bu işlemcilerinin ardından giriş ve orta segment akıllı telefonları için yeni işlemcilerini duyurdu. Snapdragon 460, Snapdragon 662 ve Snapdragon 720G işlemcileri tanıtıldı. Qualcomm’un yeni nesil işlemcileri arasında en çok dikkat çeken işlemci ise Snapdragon 720G işlemcisi oldu. 

8 nm fabrikasyon sürecine sahip olan Snapdragon 720G işlemcisi sonundaki “G” takısından da anlaşılacağı üzere oyun odaklı akıllı telefonlar için tasarlanmış. Oyun performansı yüksek olan Adreno 618 GPU’na sahip olan Snapdragon 720G işlemcisi sahip olduğu X15 LTE modem ile birlikte 800 Mbps indirme hızlarına ulaşabiliyor. Orta segment akıllı telefonlar arasındaki rekabeti arttıracak olan Snapdragon’un yeni nesil işlemcisi, kamera tarafında 192 megapiksel çözünürlüğünde fotoğraflara izin verebiliyor. Snapdragon 710 ve Snapdragon 712 işlemcilerine göre ciddi iyileştirmeler barındıran işlemci Quick Charge 4+ hızlı şarj teknolojisine sahip. 

Snapdragon 662 işlemcisi ise 11 nm fabrikasyon sürecine sahip. X11 LTE modeme sahip olan işlemci 48 megapiksele kadar üçlü kamera kurulumunu destekliyor. Giriş seviyesi akıllı telefonlar için tasarlanan Snapdragon 460 işlemisi ise grafik tarafında Adreno 610 GPU’su ile birlikte geliyor. Arkasında tek 25 megapiksel ya da iki 16 megapiksel çözünürlüğünde kamera kurulumunu destekleyen işlemcinin uygun fiyatlı akıllı telefonlar için yeterli bir performans sunacağı aşikar. 

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı