Teknoloji

Raspberry Pi’nin Yüksek Kaliteli Kamera İsimli Modülü!

Raspberry Pi yeni çıkardığı, 12 megapiksel arka tarafından aydınlatmalı Sony sensöre sahip olan Yüksek Kaliteli Kamera adı verilen yeni kamera modülünün tanıtımını yaptı.

 Kamera modülünde bir lens bulunmuyor, uygun fiyatlarda iki lens modeli ile birlikte kurulma imkânı sunuyor.

Raspberry Pi, projelerine kamera eklemeyi sabırsızlıkla bekleyen geliştiriciler için yeni bir kamera modülünün tanıtımını yaptı.

“Yüksek Kaliteli Kamera” adı verilmiş olan kamera modülü önemli ürünler arasında yer alıyor.

2016 yılında tanıtımı yapılan Kamera Modülü V2’den bu zamana kadar bu alanda tanıtılmış olan en önemli ürünlerden birisi olarak biliniyor.Yüksek kaliteli kamera olarak adlandırılmış olan kamera modülü Raspberry Pi yüksek kaliteli kamera modülünün, Sony IMX477 12.3 megapiksel arka taraftan aydınlatmalı sensörünün olduğunu belirtmiştik bu sensör ile birlikte endüstriyel ve 16mm film kameralarında kullanılmakta olan C ve CS montajlı lensler ile birlikte çalışmakta olan bir montaj parçası ile birlikte gelmektedir, Raspberry Pi’nin yüksek kaliteli yeni kamera modülü, akıllı telefonlarda bulunan kameralar yerine kompakt fotoğraf makinelerinde bulunan kameralar ile benzerlik göstermektedir.

Raspberry Pi’nin yüksek kaliteli yeni kamera modülünde bulunan arka odak ayarlama halkası ve tripod yuvası ile beraber gelmektedir.

Bir lens ile beraber gelmeyecek olan Raspberry Pi’nin yüksek kaliteli yeni kamera modülü için iki ayrı lens, kamera modülünden ayrı satın alınabilecek. 

Satış fiyatı 15 dolar olan 6mm CS montajlı CCTV lens ve çok daha yüksek kaliteli bir lens olan 16mm C, Raspberry Pi’ın sunmuş olduğu iki lens çözümü olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bugün itibari ile Raspberry Pi Yüksek Kaliteli Kamera satışa çıkarıldı ve Raspberry Pi Yüksek Kaliteli Kamera’nın satış fiyatı 50 dolar (yaklaşık 350 lira) olarak belirlendi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı