Teknoloji

Razer Blade 15 ve 17 Studio Edition Tanıtıldı

Oyun dünyasının tanına markası Razer, Razer Blade 15 ve 17 Studio Edition dizüstü modellerini tanıttı. Tanıtılan dizüstüler Nvida Studio’dan destek alıyor.

Dev ekran kartı üreticisi Nvidia, AMD’nin Google Stadia ile ortaklık kurması sonucunda donanım konusundaki ortaklıklarını iyileştirme girişiminde bulundu. Nvidia’nın yeni platformu Studio’yu destekleyen henüz 17 farklı dizüstü modeli bulunuyor. Ofis kullanımından oyunlara kadar çeşitli amaçlar için hazırlanması planlanan bu bilgisayarların üreticilerinden birisi ise Razer.

Razer kullanıcılarının en sevdiği dizüstü bilgisayar serilerinden olan Blade ailesine iki yeni model daha eklendi. Bu yeni üyeler, Nvidia’nın en güncel yazılım ve donanım destekleri ile piyasaya çıkacaklar.

Razer Blade 15 Studio Edition modeli UHD OLED teknolojisine sahip dokunmatik ekran ile birlikte geliyor. 32 GB RAM ve 1 TB NVMe depolama birimi bulunan cihazda, 6 çekirdek ve 12 iş birimine sahip 2,6 ile 4,5 GHz frekans aralığında çalışabilen Intel Core i7-9750H işlemci bulunuyor. Tüm bunların yanında ise Nvidia Quadro RTX 5000 grafik birimini kullanılıyor.

Razer Blade 17 Studio Edition modeli ise bir önceki sürümün 17 inç boyutunda ekrana sahip olanı. Balde 17 SE, önceki sürümden farklı olarak UHD çözünürlüğe ve 120 Hz’lik bir panele beraberinde getiriyor. 16 iş parçacığına ve sekiz çekirdeğe sahip, 2,3 ile 4,8 GHz frekans aralığında çalışabilen Intel Core i9-9880H ile güçlenen bilgisayar Razer Blade 15 SE modeli ile aynı grafik birimini kullanıyor.

Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı