Teknoloji

Razer Gürültü Engelleme Özellikli Yeni Kulaklığını Duyurdu

Oyuncular için geliştirdiği klavye, mouse ve kulaklık gibi modelleriyle yakından tanıdığımız Razer tasarımlarında genelde oyuncuların beğeneceği çizgilere yer veriyor. Daha hırçın tasarımlar ve bolca RGB aydınlatmanın kullanıldığı modellerin ise herkes tarafından sevilmediği malum. Eğer siz de bu tür gösterişli tasarımlardan pek hoşlanmıyorsanız, Razer’in yeni çıkardığı kulaklık modeline mutlaka bir göz atın. 

Razer Opus adını taşıyan yeni kulaklık modeli, aktif gürültü engelleme özelliğine sahip. Bu da kulaklığın klavye başta olmak üzere dış ortamdan gelen tüm gürültü şeklindeki sesleri filtreleyip karşı tarafa iletmeyeceği anlamına geliyor.

Fotoğraflarından da görebileceğiniz üzere Razer Opus, bugüne dek Razer’in müşterilerine sunduğu en sade ve şık tasarım olabilir. RGB aydınlatması olmayan, düz ve sade renkli kulaklığın THX sertifikasına sahip olduğunu da belirtelim.

Gelişmiş özelliklerle donatılmış

Basın bültenini okuduğumuzda gösterişsiz bir tasarıma sahip Razer Opus’un her iki kulağın üzerine oturan parçasında 40mm sürücü bulundurduğunu öğreniyoruz. Dahili mikrofonlar ise hem sesi karşı tarafa iletiyor, hem de gürültüyü engelliyor. Bunun dışında kulaklıkta kulağınızın şeklini alan ve bunu hafızasında tutan özel bir sünger kullanılmış. Bu süngerler tıpkı Skechers marka ayakkabılarda olduğu gibi “memory foam” teknolojisine sahipler.

Ek olarak kulaklığın kenarında kullanan kişinin gelen çağrıları kabul etmesini, müziği durdurup yeniden oynatmasını ve sesin şiddetini azaltıp arttırmasını sağlayacak fizikî düğmeler konumlandırılmış.

Fiyatı biraz tuzlu

Bluetooth 4.2 bağlantısını destekleyen Razer Opus, aptX ve AAC kodekleriyle uyumlu çalışıyor. Tam dolu batarya ile tek seferde en fazla 25 saatlik kullanım ömrü vaat eden Razer, kulaklığın fiyatını ise 255 dolar olarak belirlemiş.

Fakat şuan için sadece Çin’de satılıyor ne yazık ki. Henüz çiçeğ burnundaki modelin önce ABD, sonra Avrupa ülkelerinde satışa sunulması bekleniyor.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

implant
Başa dön tuşu
Kapalı